www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook rrit kualitetin e fotografive

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Facebook rrit kualitetin e fotografive   Thu Oct 14, 2010 9:08 am

Rrjeti i famshëm social Facebook.com asnjëherë nuk ka qenë vendi i duhur për të parë ose shkarkuar fotografi me rezolucion të lartë të familjes dhe miqve.

Dhe, siç e dimë kjo gjithnjë ka ndodhur për shkak të nivelit të lartë të kompresimit që faqja zakonisht përdor për fotografitë të cilat ne i ngarkojmë në të.

Mirëpo, duket se kjo gjë tashmë do të ndryshojë në javët e ardhshme, atëherë kur Facebook pritet të mundësojë shfletimin dhe shkarkimin e fotografive në rezolucion të lartë.

Prej momentit të parë që Facebook të mbështesë opsionin e ri, ne të gjithë do të jemi në gjendje të shikojmë dhe të shkarkojmë fotografi në maksimum prej 2048 pikselave. Mësohet se bashkë me opsionin për shkarkimin e fotografive në kualitet të ri, Facebook gjithashtu do të lëshojë edhe një opsion të ri për shikimin e fotografive.

Ndryshimet e reja sa i përket pjesës së fotografive, Facebook pret t’i lëshojë në javët në vazhdim, dhe të njëjtat t’i mundësojë për të gjithë përdoruesit e saj aktiv.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Facebook rrit kualitetin e fotografive

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum