www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Dy palë zgjedhje, sfidë e madhe për KQZ-në

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Dy palë zgjedhje, sfidë e madhe për KQZ-në    Sat Oct 16, 2010 11:46 pm
Prishtinë, 16 tetor - Më 13 shkurt të vitit të ardhshëm mbahen zgjedhjet e parakohshme parlamentare, kurse më 21 nëntor të këtij viti zgjedhjet e jashtëzakonshme për kryetar të Rahovecit. Presidenti në detyrë, Jakup Krasniqi i ka bërë publike vendimet, duke u bazuar në kompetencat e tij kushtetuese.

Ndërkohë KQZ-ja ka thënë se do të mundohet që të gjitha aktivitete të kryhen në afat të caktuar kohor. Kryeshefi i sekretariatit të KQZ-së, Xhemaj Peqani ka thënë për KTV-në se koha e shkurtër do të jetë sfidë e madhe për KQZ-në. Organi me i lartë zgjedhor ka hartuar dy plane operacionale, një për zgjedhjet të jashtëzakonshme në Rahovec dhe tjetrin për zgjedhjet e parakohshme parlamentare.

“Sfidë për ne do të jetë koha, sepse është një kohë e shkurtër, po ashtu do të jetë edhe kohë dimri dhe faktikisht do të shkojmë paralel me dy palë zgjedhje, pra kjo do të jetë sfidë për ne, por shpresojmë se do t’i kryejmë sipas planit dhe dinamikës së paraparë” , ka thënë përmes telefonit Peqani. Sipas tij, derisa zgjedhjet në Rahovec zhvillohen në bazë të ligjin zgjedhor ekzistues, ato të 13 shkurtit varen nga vendimet e Grupit punues për ndryshimin e mundshëm të ligjit.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Dy palë zgjedhje, sfidë e madhe për KQZ-në

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum