www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ultrasat serbë në burg kërcënohen nga shqiptarët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Ultrasat serbë në burg kërcënohen nga shqiptarët   Sat Oct 16, 2010 11:54 pmGjenova, 16 tetor – Gjykata në Gjenova të Italisë, pas seancës dëgjimore, iu ka vazhduar masën e paraburgimit katër nga tetë tifozëve serbë, të cilët janë arrestuar të martën në mbrëmje për arsye të shkaktimit të incidentit në ndeshjen e eliminitoreve Euro 2012 ndërmjet Italisë dhe Serbisë.

Goran Staniq (30), i cili akuzohet për rezistim me rastin e arrestimit, ka thënë para gjykatës se ai nuk ka bërë asgjë, por ka qenë i sulmuar, kurse Nenad Radoviq (20) ka thënë se nuk ka asnjë lidhje me incidentin në ndeshje, se nuk e njeh kreun e tifozëve, Ivan Bogdanov dhe se nuk është pjesëtar i asnjë grupi të organizuar të tifozëve, ka njoftuar agjencia italiane ANSA.

Këta dy i kanë thënë gjykatësit se në burgun Marasi, ku gjenden, janë kërcënuar nga të burgosurit shqiptarë dhe se për këtë arsye kërkojnë të zhvendosen në tjetër burg. .

Të hënën është paraparë takimi i avokatëve mbrojtës dhe prokurorisë, ku, sipas marrëveshjes për pranimin e fajësisë, katër tifozët serbë do të mund të marrin ndëshkimet nga 2 vjet burg dhe menjëherë të depërtohen nga Italia.

Në të kundërtën, nëse gjykatësi e refuzon marrëveshjen e tillë, këtyre tifozëve u kanoset dënimi me nga 4 vjet burg, kurse dënimi do të mund të rritej edhe më shumë për shkak të rrethanave vështirësuese nën të cilat ata kanë kryer veprën penale.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Ultrasat serbë në burg kërcënohen nga shqiptarët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum