www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Diaspora mund të votojë vetëm nëse vjen në Kosovë?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Diaspora mund të votojë vetëm nëse vjen në Kosovë?   Sun Oct 17, 2010 12:47 amPrishtinë, 16 qershor – Diaspora kosovare, e cila nuk do të ndodhet në Kosovë gjatë ditës së zgjedhjeve të parakohshme, që do të mbahen më 13 shkurt, nuk do të mund të votojë në zgjedhjet e para parlamentare pas pavarësisë së vendit.
Lënia jashtë votimit e diasporës kosovare mund të ndodhë nëse Grupi Punues për Ndryshimin e Ligjit për zgjedhjet e përgjithshme e miraton përfundimisht propozimin e dhënë të premten, që diaspora duhet të vijë në Kosovë për të votuar, për shkak të shpenzimeve të mëdha që bëhen për këtë lloj votimi. Ky propozim i paraqitur është mbështetur në parim nga të gjitha partitë politike, si dhe nga përfaqësues të shoqërisë civile, sipas të cilëve votimi jashtë vendit do të reduktonte dukshëm shpenzimet e KQZ-së.
“Dihet se votimi jashtë vendit është shumë i kushtueshëm dhe nga zgjedhjet e fundit ne kemi marrë vetëm 1 600 vota nga jashtë, kështu që duhet të mendohet një mënyrë tjetër ose, ata të cilët dëshirojnë të votojnë të vijnë në Kosovë”, ka thënë përfaqësuesi i LDK-së, zv.ministri i Ministrisë së Drejtësisë, Arsim Janova.
Më gjerësisht për këtë problematikë dhe mendimet e përfaqësuesve të partive politike, KQZ-së e subjekteve tjera mund të lexoni në numrin e sotëm të Kohës Ditore.
Faleminderit për rekomandimin

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Diaspora mund të votojë vetëm nëse vjen në Kosovë?

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum