www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Për heqjen e flamurit serb në veri fajësohen shqiptarët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Për heqjen e flamurit serb në veri fajësohen shqiptarët   Sun Oct 17, 2010 1:31 am


Mitrovicë, 16 tetor - Persona të panjohur kanë hequr flamurin serb nga ndërtesa e ashtuquajtur e Kuvendit Komunal në veri të Mitrovicës, e cila 24 orë ruhet nga pjesëtarë të Policisë së Serbisë, të cilët janë civilë dhe me vetura.

Megjithkëtë, kryetari i kësaj komune paralele, për këtë heqje të flamurit ka fajësuar shqiptarët. Kryetari i komunës paralele, Ivica Mirkoviq ka thënë të shtunën për mediet serbe se flamuri nga kjo ndërtesë është hequr rreth orës 22:00. Ai nuk ka hezituar të akuzojë se dikush nga përfaqësuesit shqiptarë është përgjegjës për këtë incident. Sipas tij, në momentin kur ka ndodhur ky akt, punëtorët e sigurimit nuk e kanë vërejtur zhdukjen e flamurit. “E gjykoj këtë akt dhe konsideroj se aktet e tilla shpien drejtë destabilizimit të situatës në veri të Kosovës. Besoj se pjesëtarët e komunitetit shqiptar janë të përfshirë në këtë incident dhe se flamuri është dërguar në pjesën jugore të qytetit”, ka nënvizuar Mirkoviq.

Mbi këtë ndërtesë të shtunën është vënë prapë flamuri serb, ndërkohë që ndërtesa ndodhet në zonën e ‘Tre rrokaqiejve’, e cila është e banuar me popullatë të përzier dhe ruhet 24 orë pa ndërprerë nga pjesëtarë të policisë serbe që vepron në veri të Mitrovicës.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Për heqjen e flamurit serb në veri fajësohen shqiptarët

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum