www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ai që djeg flamujt, djeg gjasat për në NATO dhe BE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Ai që djeg flamujt, djeg gjasat për në NATO dhe BE   Sun Oct 17, 2010 1:36 am
Shkup, 16 tetor - Qindra qytetarë, nën organizim të lëvizjes qytetare “Zgjohu”, protestuan sot qetë dhe në mënyrë dinjitoze para ambasadës serbe në Shkup, në shenjë revolte kundër djegies së flamurit shqiptarë nga huliganët serbë. Protestuesit në mënyrë të improvizuar disa minuta luajtën futboll para ambasadës dhe në fund i dhuruan asaj dy flamuj, atë të BE-së dhe NATO-s, duke përkujtuar se me djegien e flamurit shqiptar serbët kanë djegur edhe gjasat për integrimin e tyre në këto dy institucione të fuqishme ndërkombëtare.

“Serbia akoma merret me djegie dhe jo me dialog, me dhunë e jo me bashkëpunim, me barbarizëm dhe jo me qytetërim, me kërcënime dhe jo me shtrirje të dorës së pajtimit”, tha Ismail Krifca nga kjo lëvizje.

Para ambasadës serbe në Shkup protestuesit kërkuan nga shteti serb që t’i kërkohet falje gjithë shqiptarëve kudo që jetojnë.

Protesta përfundoi e qetë dhe pa ndonjë incident. Për këtë sjellje dinjitoze, organizatorët falënderuan të gjithë protestuesit e sotëm.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Ai që djeg flamujt, djeg gjasat për në NATO dhe BE

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum