www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bing lidh rezultatet e kerkimit me Facebook

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Bing lidh rezultatet e kerkimit me Facebook   Mon Oct 18, 2010 10:57 pm

Së shpejti, ju do të mund të shihni fytyra të njohura gjatë kërkimit tuaj në motorin e kërkimit, Bing.com.

Prej ditës së mërkurë. Microsoft e ka thelluar bashkëpunimin e saj me rrjetin social Facebook.com edhe më shumë, duke paralajmëruar një integrim të ngushtë të rezultateve të saj të kërkimit me rrjetin social.

Për të plotësuar rezultatet e saj të kërkimit, Bing tani do të shfaq edhe të dhënat nga Facebook, të tilla si profilet e anëtarëve të Facebook dhe faqet që miqtë tuaj i kanë “pëlqyer”.

Për shembull, nëse kërkoni në Bing emrin e Mark Zuckerberg, ju do të mund të gjeni linkun e profilit të tij personal, bashkë me butonat që ua mundësojnë t’i dërgoni atij një porosi, apo ta shtoni atë si mik në rrjetin e tij social.

Funksionet e reja të Bing gjithashtu do të paraqiten edhe në kërkimet që ju i bëni prej faqes së Facebook.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Bing lidh rezultatet e kerkimit me Facebook

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum