www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Më 8 nëntor vendimi për heqjen e vizave për Shqipërinë e Bosnjën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Më 8 nëntor vendimi për heqjen e vizave për Shqipërinë e Bosnjën    Wed Oct 20, 2010 12:10 amBruksel, 19 tetor - Vendimi për heqjen e vizave për Shqipërinë dhe Bosnjë-Hercegovinën pëfundimisht do të miratohet më 8 nëntor, shkruan sot gazeta boshnjake “Nezavisne Novine”, duke u thirrur në burime diplomatike pranë BE-së.

Sipas saj, hyrja në fuqi e këtij vendimi do të ndodhë më së voni pas 20 ditëve. Gazeta shkruan se Franca, Gjermania dhe ndonjë vend tjetër anëtarë mund të kërkojë garanca plotësuese për këto dy vende, me qëllim të shmangies së fluksit të madh të qytetarëve shqiptarë dhe boshnjak drejt vendeve të BE-së.

“Nezavisne Novine” bëjnë të ditur se në takimin e punës të fundit për liberalizimin e regjimit të vizave në Këshillin e BE-së, garancat plotësuese më së shumti janë kërkuar për Bosnjë-Hercegovinën.

« Ky takim është i natyrës teknike, ku nuk janë miratuar vendime, mirëpo ai është i rëndësishëm për shkak se aty harmonizohen qëndrimet mes të gjitha vendeve anëtare », shkruan gazeta.

Sipas saj, janë përjashtuar edhe informacionet se vetëm Shqipëria mund të përfitojë Shengenin e bardhë, duke përjashtuar Bosnjë-Hercegovinën.

“Bosnja është në pako me Shqipërinë. Mirëpo, ka shumë gjëra që Bosnja është më keq se Shqipëria”, ka theksuar një diplomat evropian.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Më 8 nëntor vendimi për heqjen e vizave për Shqipërinë e Bosnjën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum