www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Facebook ruan fotot dhe bisedat e fshira

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Facebook ruan fotot dhe bisedat e fshira   Wed Oct 20, 2010 12:16 am

Fotografitë e fshira dhe muhabetet e mëparshme me miq mbesin të regjistruara në serverët e rrjetit për shoqërim, shkruajnë mediet amerikane.

Drejtoria e portalit Facebook po sheh kiametin me largimin e fotografive të cilat përdoruesit fshijnë nga profilet e tyre. Fotografia nuk shihet në profil, por mbetet në dispozicion në internet me anë të lidhjes së saktë URL. Kështu fotografitë “e fshira” të mbi 500 milionë përdoruesve janë edhe më tutje në serverët e këtij rrjeti ekstra të popullarizuar.

“Aktualisht jemi duke punuar në përmirësimin e serverëve për vendosjen e këtyre përmbajtjeve, dhe shpresojmë se fotografitë dhe video incizimet do të mund të fshihen përherë pak kohë pasi që ato të janë fshirë nga përdoruesit”, ka thënë zëdhënësi i Facebookut Simon Axten.

Edhe përdoruesit e veglës për komunikim të çastit të rrjetit Facebook e kanë problemin e ngjashëm, sepse më nuk ekziston opsioni i fshirjes së historisë së bisedës. Ani pse ka ekzistuar opsioni “Delete history” që prej lansimit të programit në prill të vitit 2008, në veglën e re ky opsion nuk ekziston.

Shul shqip, nëse doni të fshini apo fshihni ndonjë bisedë nga njerëzit të cilët ndoshta përdorin kompjuterin tuaj, kot e keni.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Facebook ruan fotot dhe bisedat e fshira

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum