www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sërish sulmohen antenat e operatorëve ‘Vala’ e ‘IPKO’ në veri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Sërish sulmohen antenat e operatorëve ‘Vala’ e ‘IPKO’ në veri   Wed Oct 20, 2010 12:28 am


Mitrovicë, 19 tetor - Dy raste të vënies së eksploziveve në antenat e operatorëve të telefonisë mobile të Kosovës kanë ndodhur në veri të vendit, por për fat të mirë nuk janë aktivizuar. Antenat e dy operatorëve kosovarë kësaj radhe kanë shpëtuar pa pasoja. Vënien e eksplozive në antenat e operatorëve ‘Vala’ dhe ‘IPKO’, në komunën e Leposaviqit, janë konfirmuar nga policia në Mitrovicës.
Dy raste të vendosjes së eksplozivit por të paaktivizuara janë regjistruar edhe gjatë mëngjesit të së martes në komunën e Lepsosaviqit, ka thënë zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti. Sipas tij, rasti i parë është regjistruar rreth orës 6 e 40minuta, ndërsa një ankues i përkatësisë etnike serbe, banor i fshatit Tvrgjan, ka njoftuar për identifikimin e një mjeti të dyshuar eksplodues, të vendosur afër një antenë, transmetues të operatorit “Vala”, e cila gjendet në oborrin e shtëpisë së tij. Njësitë reaguese të policisë së Kosovës kanë bërë sigurimin e vendit të ngjarjes, ndërsa për arsye sigurie kanë evakuuar edhe anëtarët e shtëpisë, afër së cilës është identifikuar mjeti eksplodues, ka thënë Hoti. Sipas tij rasti tjetër, i ngjashëm, i raportuar të martën në mëngjes, është regjistruar në fshatin Jarinje, me ç’rast në transmetuesin e operatorit “IPKO” është vërejtur një mjet i dyshuar eksplodues. Njësitë përkatëse të ekspertëve të
KFOR-it janë ftuar në vend të ngjarjes për të proceduar me rastet e raportuara, ka thënë policia.
Një natë më parë po në Jarinje është hedhur në erë një antenë e operatorit ‘Vala’.
Burime te gazetës nga veriu i vendit njoftojnë se në luftën kundër antenave të telefonisë kosovare në veri të vendit janë aktivizuar grupe kriminale serbe të dirigjuara nga MPB e Serbisë dhe persona të identifikuar në pjesën veriore të Mitrovicës. Lidhur me këto informacion zëdhënësi i policisë për rajonin e Mitrovicës, Besim Hoti, ka theksuar se policia nuk ka informacione për këto, ndërsa që është duke i bërë hetimet rreth autorëve të mundshëm të vënies së eksploziveve.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Sërish sulmohen antenat e operatorëve ‘Vala’ e ‘IPKO’ në veri

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum