www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kosova e 92-ta për lirinë e shtypit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Kosova e 92-ta për lirinë e shtypit   Wed Oct 20, 2010 10:43 pmParis, 20 tetor - Në raportin më të ri për Indeksin e Lirisë së Shtypit në botë, të organizatës Reporterët pa Kufij, Kosova është radhitur në vendin e 92-të. Nga vendet e rajonit, Serbia është e 85-ta, Bosnjë e Hercegovina e 47-ta, Mali i Zi i 104-ti, Maqedonia e 68-ta, ndërsa Kroacia në vendin e 62- të. Indeksi vjetor i Reporterëve pa Kufij e pasqyron shkallën e lirisë që gazetarët dhe mediat e kanë në çdo vend të botës, si dhe përpjekjet e autoriteteve për ta siguruar këtë liri. Lista me vlerësimet për 178 shtete, e pasqyron situatën me lirinë e shtypit për periudhën shtator 2009 shtator 2010.
Kosova, sipas raportit të kësaj organizate vjet ndodhej në vendin e 75-të listës që pasqyron lirinë e shtypit, për të zbritur tash në vendin e 92-të, kurse Shqipëria vjet ishte në vendin e 85-të, ndërkaq sivjet ka rënë në vendin e 80-të.
Në listën e 178 vendeve, për liri shtypi prijnë gjashtë vende me numër të njëjtë pikash “ndëshkuese” – zero: Finlanda, Suedia, Norvegjia, Islanda, Zvicra dhe Holanda.

Sipas këtij raporti, Ruanda, Jemeni e Siria u janë bashkuar dhjetë vendeve më represive për gazetarët, kurse Kuba ka dalë nga ky grup për herë të parë. Në fund të listës ndodhen Irani, Turkmenistani, Koreja e Veriut dshe Eritreja.Faleminderit për rekomandimin

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Kosova e 92-ta për lirinë e shtypit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum