www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Limaj e vlerëson vendimin e LDK-së të nxituar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Limaj e vlerëson vendimin e LDK-së të nxituar    Wed Oct 20, 2010 10:46 pmTiranë, 20 tetor – Në emisionin “Top Show” të televizionit “Top Channel”, nënkryetari i PDK-së dhe ministri i Transportit, Fatmir Limaj e cilësoi vendimin e LDK, për t’u larguar nga qeveria, si të nxituar dhe të panevojshëm.
“Vendimi i LDK ka qenë i nxituar dhe të lihet dhe të nisin procedurat për normalizimin e situatës për të shkuar drejt 13 shkurtit. Nëse pranoni 13 shkurtin dhe më pas dilni nga qeveria, rrjedhimisht shkojmë në zgjedhje të jashtëzakonshme. Nuk është serioze që kryeministri Thaçi të mbushë qeverinë më ministra të tjerë. Ne nuk duhet të shkojmë nga njëra krizë në tjetrën. Vendi po përballet brenda një kohe të shkurtër me 2 situata të vështira kushtetuese”, tha Limaj.

Limaj nënvizoi se zgjedhjet e jashtëzakonshme nuk janë zgjedhje e PDK dhe se sipas tij vendi nuk mund të shkojë deri më 13 shkurt pa institucione. Ai apeloi ndaj LDK që të rikthehet në qeveri për të vazhduar bashkëqeverisjen deri më 13 shkurt, datë në të cilën pritet të mbahen zgjedhjet e parakohshme.

“Nuk e kuptoj se përse për 3 muaj duhet të largohet nga qeveria, kur kemi qeverisur bashkë për 3 vjet?!”, u shpreh Limaj.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Limaj e vlerëson vendimin e LDK-së të nxituar

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum