www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Isa Mustafa hyn në garë për kryetar të LDK-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Isa Mustafa hyn në garë për kryetar të LDK-së   Wed Oct 20, 2010 10:50 pmPrishtinë, 20 tetor – Kryetari i Prishtinës, Isa Mustafa, do të kandidojë për kryetar të Lidhjes Demokratike të Kosovës. Burime të “Kohës Ditore” brenda LDK-së kanë thënë se vendimin për të kandiduar Mustafa pritet ta bëjë publik pas përfundimit të zgjedhjeve në degët dhe në nëndegët e LDK-së, që parashihen të përfundojnë nga fundi i nëntorit.
Sipas këtyre burimeve, Mustafa ka vendosur përfundimisht që të jetë kandidat për kryetar të LDK-së, mirëpo këtë vendim nuk do ta bëjë publik deri në fund për t’iu shmangur debateve.
“Isa ka vendosur që të kandidojë, kjo është punë e kryer. Është strategji e tij, që para përfundimit të procesit zgjedhor nëpër degë dhe nëndegë të mos kandidojë. Njerëzit po e kërkojnë kandidaturën e tij dhe ia kanë thënë në shumë takime. Këtë ai e di mirë”, ka thënë burimi.
Kryetari i Prishtinës, i cili në zgjedhjet lokale të nëntorit të vitit të kaluar pati fituar qysh në raundin e parë të zgjedhjeve me 57 për qind të votave, është pozicionuar të hënën kundër vendimit të LDK-së për prishje të koalicionit në këtë kohë dhe në këtë mënyrë.
“Unë kam qenë për një mënyrë tjetër të daljes së LDK-së nga koalicioni me PDK-në. Unë kam qenë edhe për një kohë tjetër”, ka thënë njeriu që kishte kërkuar për shumë kohë prishjen e koalicionit. Ai nuk ka sqaruar të hënën pas mbledhjes së Kryesisë së LDK-së, se cila do të ishte mënyra për dalje nga koalicioni (më gjerësisht sot në “Kohën Ditore”).

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Isa Mustafa hyn në garë për kryetar të LDK-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum