www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ndërkombëtarët s’duan zgjedhje me nguti

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Ndërkombëtarët s’duan zgjedhje me nguti   Wed Oct 20, 2010 10:53 pmPrishtinë, 20 tetor - Drejtuesit e Partisë Demokratike të Kosovës janë këshilluar nga një pjesë e faktorit politik ndërkombëtar që të mos nguten për ta ndërmarrë nismën për ngritje të mocionit të mosbesimit të Qeverisë në Kuvend, veprim ky që do të mund ta çonte vendin drejt zgjedhjeve të parakohshme brenda këtij viti. “Koha Ditore” ka mësuar nga burimet e saj se instruksioni për parandalimin e mocionit është bërë nga droja se Kosova nuk ka kapacitet që të garantojë zgjedhje cilësore brenda afatit prej 45 ditësh pas shpërbërjes së Kuvendit.
“Mbajtja e zgjedhjeve të shpejta dhe jokualitative do të derivonte një rezultat të kontestuar të zgjedhjeve, dhe për rrjedhojë do të kishim edhe institucione të dala nga zgjedhje të kontestuara”, ka thënë burimi i gazetës.
Kosovës, sipas tij, nuk do t`i duheshin institucione të tilla, pavarësisht sfidave që e presin këtë vend në të ardhmen. I njëjti burim ka rikujtuar se pa praninë e monitoruesve të jashtëm është vështirë që të garantohet një proces fer dhe demokratik i zgjedhjeve, ndërkohë që, për të pasur një prezencë kualitative të vëzhguesve ndërkombëtarë, dhjetori konsiderohet si afat shumë i shkurtër.
Këto këshillime, që thuhet se i janë bërë drejtpërdrejt kryeministrit Hashim Thaçi, duket se kanë ndikuar që së paku gjatë së martës të mos shkonte në Kuvend asnjë lloj mocioni i mosbesimit të Qeverisë (gjerësisht sot në “Kohën Ditore”).

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Ndërkombëtarët s’duan zgjedhje me nguti

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum