www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Opozita kundër zgjedhjeve të jashtëzakonshme, PDK hesht

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Opozita kundër zgjedhjeve të jashtëzakonshme, PDK hesht    Wed Oct 20, 2010 10:55 pmPrishtinë, 20 tetor - Partitë opozitare në Kosovë deklaruan të mërkurën se nuk mbështesin mbajtjen e zgjedhjeve të jashtëzakonshme në Kosovë, mirëpo sipas tyre zgjedhjet e tilla do të përkraheshin vetëm në rast se do të përkeqësohej situata politike në vend.
Pas takimit të Grupit punues për zgjedhje, nënkryetari i parë i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Blerim Shala tha se kjo parti nuk e mbështetë idenë për zgjedhje të jashtëzakonshme në vend, por të vazhdohet me këtë formë deri në zgjedhjet e parakohshme, të përcaktuara që të mbahen me 13 shkurt, raporton Telegrafi.

Po ashtu, edhe Ibrahim Makolli nga Aleanca Kosova e Re tha se vendi nuk ka nevojë të shkojë në zgjedhje të jashtëzakonshme për faktin se mbajtja e zgjedhjeve për një periudhë të shkurtër cenon mbarëvajtjen e zgjedhjeve në Kosovë.

Megjithatë, këto dy parti opozitare pohuan se do të përkrahnin zgjedhjet e jashtëzakonshme vetëm në rast se situata politike në vend do të përkeqësohej.

Shala nga AAK-ja dhe Makolli nga AKR-ja nuk thanë se do të kërkojnë mocion votëbesimi për Qeverinë.

Ndërkaq, Hajredin Kuçi nga Partia Demokratike e Kosovës pas këtij takimi të Grupit punues për zgjedhjet nuk ka dashur të flasë rreth kësaj çështjeje.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Opozita kundër zgjedhjeve të jashtëzakonshme, PDK hesht

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum