www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 FOL: Kriza institucionale, alibi për luftimin e korrupsionit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: FOL: Kriza institucionale, alibi për luftimin e korrupsionit   Fri Oct 22, 2010 12:45 amPrishtinë, 21 tetor - Lëvizja FOL ka shprehur sot shqetësimin e saj në lidhje me zhvillimet e fundit politike në vend. Sipas kësaj organizate, ato kanë prodhuar një krizë institucionale, që do të dëmtojë proceset e shtetndërtimit dhe qeverisjen e mirë.
“Në këtë kuptim, zhvillimet e fundit e kanë zhvendosur vëmendjen nga lufta kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar, duke u marrë me krizën e krijuar nga vetë politikanët në pushtet. Thirrja e lëvizjes FOL për më shumë vëmendje në këtë drejtim, nuk nënkupton që kriza të mos tejkalohet, por assesi nuk bën të shndërrohen në një alibi”, ka thënë drejtori ekzekutiv i FOL, Ramadan Ilazi. Sipas tij, planet e veprimit nga Prokuroria Speciale si dhe EULEX-i për ndjekjen e zyrtarëve dhe individëve të përfshirë në afera korrupsioni dhe krim të organizuar nuk duhet të shndërrohen ne letër pa vlerë. Ilazi ka folur edhe për çështjen e financimit të partive politike në Kosovë, duke shprehur shqetësim në lidhje me mungesën e transparencës së burimeve të financimit të fushatave të tyre zgjedhore.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

FOL: Kriza institucionale, alibi për luftimin e korrupsionit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum