www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Topi: Kosova do ta kapërcejë me sukses sfidën e përkohshme

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Topi: Kosova do ta kapërcejë me sukses sfidën e përkohshme   Fri Oct 22, 2010 12:48 amTiranë, 21 tetor - Presidenti i Shqipërisë Bamir Topi, gjatë një takimi me Presidentin e Këshillit Evropian, Herman Van Rompuy, nënvizoi rëndësinë e rritjes së intensitetit të marrëdhënieve mes fqinjëve, duke nxitur dialogun politik dhe bashkëpunimin për çështje me interes reciprok e rajonal. Gjithashtu, Presidenti Topi përshëndeti Rezolutën e Parlamentit Evropian për Kosovën, si dhe mirëpriti pozicionin e eurodeputetëve për të unifikuar qëndrimin e vendeve të BE së ndaj Kosovës dhe për të inkurajuar Komisionin që të fillojë dialogun me Prishtinën për liberalizimin e vizave për qytetarët kosovarë. Në këtë kuadër, Kryetari i Shtetit shqiptar vuri në dukje se "shteti i ri i pavarur i Kosovës, që nga 17 shkurti 2008, ka bërë hapa të mëdhenj e të admirueshëm në forcimin e institucioneve demokratike të shtetit ligjor, zhvillimin e ekonomisë, si dhe në bashkëpunimin rajonal e ndërkombëtar". Duke iu referuar situatës aktuale në Kosovë, Presidenti i Shqipërisë theksoi në këtë takim se "është shumë e rëndësishme që çdo hap i zhvillimeve politike në vend po bëhet konform ligjit themeltar të shtetit, Kushtetutës së Republikës së Kosovës, çka i shërben ruajtjes së stabilitetit në Kosovë, si faktor me rëndësi dhe në atë rajonal" dhe shprehu besimin se klasa politike kosovare ka fituar tashmë pjekurinë dhe përvojën e duhur për ta kapërcyer me sukses edhe këtë sfidë të përkohshme.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Topi: Kosova do ta kapërcejë me sukses sfidën e përkohshme

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum