www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Eksponentët e Nikoliqit e Koshtunicës qeverisin komunën paralele në Mitrovicë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Eksponentët e Nikoliqit e Koshtunicës qeverisin komunën paralele në Mitrovicë    Sat Oct 23, 2010 12:37 amMitrovicë, 22 tetor - Strukturat paralele në pjesën veriore të Mitrovicës kanë formuar të ashtuqujturen qeveri komunale për veriun e Mitrovicës pas rënies së saj një ditë më parë. Partia e presidentit të Serbis, Tadiq, ka pësuar disfatë, ndërsa në skenë janë kthyer radikalët e Nikoliqit dhe të Koshtunicës. Kryetar i ri i të ashtuquajturës komunë e Mitrovicës veriore është zgjedhur Kërstimir Pantiq nga PPS-ja, ndërsa kryesues i
Kuvendit Komunal Aleksandar Babincev nga PDS-ja. Në veri të Mitrovicës nga dita e djeshme në pushtet është koalicioni Partia Demokratike Serbe (PDS) dhe Partia Përparimtare Serbe (PPS). Marko Jakshiq, nga PDS-ja, ka deklaruar për mediat serbe në veri të Mitrovicës, ndryshimi i pushtetit ka ndodhur për shkak të tërheqjes së dy këshilltarëve të PSDS-së të Rasim Lajiqit nga koalicioni qeverisës.
Pas zgjedhjeve lokale, të mbajtura në maj të vitit 2010, që i kishte organizuar Beogradi, dhe pas bisedimeve të gjata atëherë, qeverinë lokale në veri të Mitrovicës e formuan PDS, PSS, G17 Plus, Iniciativa Qytetare dhe PSDS. Kjo qeveri lokale, praktikisht nuk ka qenë asnjëherë e konstituuar në kapacitete të plota, për shkak se partnerët e koalicionit nuk ishin pajtuar rreth zgjidhjeve kadrovike që kishin të bënin me disa poste në komunë.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Eksponentët e Nikoliqit e Koshtunicës qeverisin komunën paralele në Mitrovicë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum