www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Pa viktima në sulmin ndaj zyrës së KB-ve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Pa viktima në sulmin ndaj zyrës së KB-ve   Sat Oct 23, 2010 11:47 pmHerat, 23 tetor – Në qytetin Herat të krahinës me po të njëjtin emër në Afganistan, sot në mëngjes është kryer një sulm i armatosur ndaj Zyrës së Kombeve të Bashkuara. Sipas informatave më të reja në këtë sulm nuk është vrarë apo plagosur askush, kurse forcat afgane të sigurisë kanë vrarë një nga sulmuesit.
Në fakt, së pari një sulmues vetëvrasës me automjet të mbushur me eksploziv shpërtheu para hyrjes në zyrën e Kombeve të Bashkuara, njofton agjencia amerikane e lajmeve AP. Sipas pohimeve të autoriteteve afgane, pas këtij shpërthimi në ndërtesë të KB-ve kanë depërtuar së paku tre sulmues të pajisur me eksploziv.
Zëdhënësi i KB-ve Dan McNorton nuk kishte të dhëna se sa njerëz ndodheshin në ndërtesë në momentin e sulmit dhe a mos ishte plagosur ndokush. Mirëpo, agjencia franceze e lajmeve AFP raporton se në ndërtesë ishin 20 zyrtarë, por askush nuk është plagosur. .
Në një zhvillim tjetër në Afganistan, në jug të vendit, në Kandahar është plagosur rëndë një fotoreporter i gazetës New York Times, i cili ka shkelur në një minë.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Pa viktima në sulmin ndaj zyrës së KB-ve

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum