www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Të hënën vijon gjykimi i “Grupit gjilanas”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Të hënën vijon gjykimi i “Grupit gjilanas”    Sat Oct 23, 2010 11:48 pm


Beograd, 23 tetor – Gjykimi i 17 ish-pjesëtarëve të “Grupit të Gjilanit” të UÇK-së për krim të luftës kundër popullatës civile në Gjilan në vititn 1999, do të vazhdojë të hënën, më 25 tetor në Degën për krime të luftës të Gjykatës së lartë të Beogradit, njofton e përditshmja Blic.
Aktakuza e Prokurorisë për krime të luftës nga 11 gushti i vitit 2009, ngarkon Nazif Hasanin, Ahmet Hasanin, Faton Hajdarin, Samet Hajdarin, Ferat Hajdarin, Kamber Sahitin, Selmon Sadikun, Agush Memishin dhe Burim Fazliun se “si pjesëtarë të UÇK-së, nga fillimi i muajit qershor e deri në fund të dhjetorit të vitit 1999 kanë torturuar deri në vdekje të paktën 80 persona”.
Sipas aktakuzës, të paktën 34 persona edhe sot janë të pagjetur, kurse të paktën edhe 153 persona janë arrestuar pa drejtësi, janë torturuar dhe pastaj janë liruar.
Procedura kundër të akuzuarve tjerë është e ndarë, pasi ata gjykohen në mungesë.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Të hënën vijon gjykimi i “Grupit gjilanas”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum