www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 AKR: Ka arritur nota verbale nga Kiribati për njohje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: AKR: Ka arritur nota verbale nga Kiribati për njohje   Sat Oct 23, 2010 11:50 pm

Prishtinë, 23 tetor - Aleanca Kosova e Re ka bërë të ditur se nota verbale për njohjen e Kosovës shtet nga Republika e Kiribatit, njohje të cilën një ditë më parë e paralajmëroi lideri i kësaj partie, Behgjet Pacolli në një konferencë për media, ka arritur të shtunën në Prishtinë, në zyrat e AKR-së.
Komunikata nga AKR-ja thekson se “kjo njohje vjen pas një punë intesive të Behgjet Pacollit dhe grupit të tij të bashkëpunëtorëve, në këtë vend. Presidenti i AKR-së, Behgjet Pacolli, është takuar më herët me krerët e shtetit të Kiribatit, me presidentin dhe kryeministrin e këtij vendi, ku edhe kishte marrë premtimin për njohje”.
Nota verbale që ka arritur në zyrat e AKR-së është përcjellë menjëherë te Ministria e Punëve të Jashtme të Kosovës. Për arsye të dorëheqjes së ministrit të Punëve të Jashtme, kjo njohje është dërguar në adresën e Ministrisë së Punëve të Jashtme të Kosovës, drejtuar zëvendësministres së Jashtme, Vlora Çitaku.
Njohja nga Kiribati dëshmon edhe njëherëë se lobimi i liderit të AKR-së, Behgjet Pacolli, po vazhdon me rezultate të reja të cilat janë të domosdoshme për shtetin e pavarur të Kosovës.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

AKR: Ka arritur nota verbale nga Kiribati për njohje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum