www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shpallen të pafajshëm policët që rrahën shqiptarët e “Fluturimit të shqiponjës”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Shpallen të pafajshëm policët që rrahën shqiptarët e “Fluturimit të shqiponjës”   Sun Oct 24, 2010 12:22 am

Podgoricë, 23 tetor - Pesë pjesëtarët e njësisë antiteroriste të Drejtorisë së Policisë të Malit të Zi, janë liruar nga aktakuza meqë kanë munguar argumentet, se kanë bërë vepër penale duke keqtrajtuar fizikisht e psikikisht ndaj plakut Pjetër Sinishtaj nga Malësia me rastin e aksionit famëkeq “Fluturimi i shqiponjës”, më 9 shtator 2006.
Këtë vendim e ka konfirmuar të shtunën avokati i tyre mbrojtës, Zdravko Begoviq, sipas të cilit vendimin e shkallës së parë e ka marrë gjykatësi Goran Gjukoviq në Gjykatën themelore në Podgoricë, raporton KosovaLive.
Me aktvendimin e mëhershëm, anëtarët e këtij njësiti special janë dënuar nga 3 muaj burg.
Mbi bazat e propozimit të aktakuzës, pesë pjesëtarët e Njësitit special antiterorist, janë akuzuar se kanë dhunuar e keqtrajtuar fizikisht e psikikisht Pjetër Sinishtajn me rastin e arrestimit të të bijve të tij, Anton dhe Viktor Sinishtaj në aksionin “Fuluturimi i shqiponjës”, “për shkak se janë përgatitur për aksionin terrorist në Malësi më 10 shtator 2006”.
Pas një kohë të shkurtër, Pjetër Sinishtaj ka ndërruar jetë.
Në Gjykatën e lartë në Podgoricë, Anton Sinishtaj është dënuar me 6 vjet, ndërsa vëllai i tij, Viktori 5 vjet heqje lirie, që të dy të akuzuar për veprime kundërkushtetuese dhe kundër rendit shoqëror kushtetutues dhe sigurisë së Malit të Zi.
Gjyqi i Apelit nuk i ka konfirmuar këto dënime.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Shpallen të pafajshëm policët që rrahën shqiptarët e “Fluturimit të shqiponjës”

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum