www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nis asfaltimi i rrugës Devë- Gjakovë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Nis asfaltimi i rrugës Devë- Gjakovë   Sun Oct 24, 2010 12:24 amGjakovë, 23 tetor - Fshatrat Devë dhe Guskë të komunës së Gjakovës, brenda pak ditësh do të lidhën me qendrën urbane nëpërmjet një rruge të asfaltuar, falë një investimi të Ministrisë së Transporteve dhe Komunës së Gjakovës. Rreth 9 kilometra e gjatë, rruga pritet të jetë gati brenda dhjetë ditëve, ndërsa sipas banorëve do të realizojë një ëndërr të kamotshme të banorëve të këtyre fshatrave.
Rrustem Mustafa nga fshati Devë, tha se kërkesa e tyre prej vitesh, që edhe kjo pjesë të bëhet më rrugë të asfaltuar, po bëhet realitet tash. “Fshati Devë po afrohet tashmë me qendrën urbane, banorët tash do të kenë më të lehtë të qarkullojnë deri në qytet. Këtu po lind një epokë e re, pasi fshati ka qenë i izoluar pasi nuk kishte rrugë të nderës”, tha Binaku të shtunën tek shikonte makinat duke punuar.
Në fakt ndërtimi i kësaj rruge kishte nisur që në shtatorin e vitit të kaluar, mirëpo po përfundon pas më shumë se një viti.
Për asfaltimin e kësaj rruge Ministria e Transporteve që banorët e kësaj pjese të bëhen me rrugë të asfaltuar ka ndarë një shumë prej 1 milion e 350 mijë eurove, ndërsa komuna
e Gjakovës ka ndihmuar me 50 mijë të tjera.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Nis asfaltimi i rrugës Devë- Gjakovë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum