www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Fajon: Krishtlindja i gjen shqiptarët pa viza

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Fajon: Krishtlindja i gjen shqiptarët pa viza   Sun Oct 24, 2010 12:28 amTiranë, 23 tetor - Eurodeputetja e Parlamentit Europian Tanja Fajon njoftoi sot nga Tirana nga ku po vijon ditën e saj të dytë të vizitës se Krishtilindjet do t’i gjejnë shqiptarët me të drejtën e lëvizjes pa viza.
Në një takim që realizoi sot me studentë në Tiranë, eurodeputetja tha se para festave të fundvitit, shqiptarët do të lëvizin lirshëm, raporton BalkanWeb.
“Duhet të rrëzojmë murin e vizave, Shqipëria i plotësoi kriteret dhe për Krishtlindje shqiptarët do mudn të lëvizin pa viza në BE”.
Por, siç tha Fajon, tani mbetet të njoftohen qytetarët rreth kritereve që janë caktuar për lëvizjen e lirë.
Në këtë pikë, Fajon ka kujtuar se qytetarët nuk duhet të kërkojnë azil në vendet anëtare të listës së Shengen si dhe nuk mund të qëndrojnë më shumë se 3 muaj.
Ajo kërkoi që informimi të bëhet shpejt dhe saktë që të mos ndodhin gabime si Serbia dhe Maqedonia. “Politikanët të punojnë për informimin dhe të mos një gabim si Serbia dhe Maqedonia”, ka theksuar Fajon.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Fajon: Krishtlindja i gjen shqiptarët pa viza

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum