www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 KK në Lipjan shuan 15 vende pune, nxiten reagime

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: KK në Lipjan shuan 15 vende pune, nxiten reagime   Sun Oct 24, 2010 12:40 amLipjan, 23 tetor – Komuna e Lipjanit ka dhënë njoftimin se do t’i shuajë 15 vende pune, kryesisht të atyre punëtorëve që tashmë me strukturën organizative të Administratës nuk konsiderohen si shërbyes civil. Për këto shkurtime të vendeve të punës janë njoftuar ndërkohë edhe vetë punëtorët e Komunës, e të cilët kanë reaguar lidhur për këtë shkurtim. Ndërprerja e kontratës së punës që nga 1 janari i viti të ardhshëm do të bëhet, ndërkaq kryesisht për mirëmbajtës dhe punëtorët që kanë ofruar shërbime e siguri në hyrje të objektit komunal.
“Në mbështetje të Ligjit për Shërbim Civil të RK për strukturën organizative të Administratës, ju njoftojmë se së shpejti do të bëhet ndërprerja e njëanshme e kontratës tuaj të punës. Prandaj, ju njoftojmë se data e fundit e marrëdhënies tuaj të punës mund të jetë 31.12.2010, varësisht nga zhvillimet e procedurave të shpalljes publike për ofrimin e shërbimeve të sigurisë dhe mirëmbajtjes së objekteve”, thuhet në njoftimin e kreut të Lipjanit, Shukri Buja për punëtorët e paralajmëruar për largim.
Ky njoftim ka nxitur punëtorët në largim që ta takojnë me urgjencë Sindikatën e punëtorëve të kësaj komune për të kërkuar sqarime shtesë për vendimin që është marrë. Sherif Retkoceri, një punëtor që ka marrë njoftimin për ndërprerje të kontratës, ka thënë se ai nuk sheh bazë për shkëputje të kësaj kontrate. “Sipas rregullave ne kemi kontratë deri më 31 dhjetor 2011 dhe nuk e di se ku ka bazë të shkëputet kontrata para kohe. Kjo është bërë pa pëlqimin tonë dhe njëanshëm”, ka thënë ai.
Nga ana tjetër, Mehmet Krenzi, udhëheqës i Sindikatës së punëtorëve të Komunës, ka thënë se Sindikata është e punëtorëve dhe jo e pushtetit, ndërsa sipas tij, do të hulumtohet se çfarë mbështetje ligjore ka ky vendim.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

KK në Lipjan shuan 15 vende pune, nxiten reagime

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum