www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Bukoshi del nga LDK, themelohet Koalicioni Rugova

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Bukoshi del nga LDK, themelohet Koalicioni Rugova    Sun Oct 24, 2010 1:17 am


Prishtinë, 23 tetor - Bujar Bukoshi dhe njerëzit e tij pritet t’i japin një goditje të fortë Fatmir Sejdiut. Ata, gjatë javës së ardhshme, do ta zyrtarizojnë “Koalicionin Rugova”, një fraksion ky brenda LDK-së, por që mund të shndërrohet në parti politike, raporton gazeta Express.
Ish-Ministri i Shëndetësisë i kërkon Fatmir Sejdiut ta braktisë postin e Kryetarit të LDK’së përpara se të jetë vonë
Udhëheqja e LDK-së pritet ta marrë një goditje të fortë javën e ardhshme, kur Bujar Bukoshi me njerëzit e tij të zyrtarizojnë “Koalicionin Rugova”, një fraksion ky brenda këtij subjekti, por që mund të shndërrohet në parti politike.
Burime të Express thonë se ideja për zyrtarizimin e këtij koalicioni ka nisur ditë më parë, derisa zyrtarizimi, sipas gjitha gjasave, do të bëhet të hënën, më 25 tetor.
Vetë ish-Ministri i Shëndetësisë nuk e ka mohuar një të tillë. “Po, së shpejti do të sqarohet kjo çështje. Kemi opsione të ndryshme...”, ka deklaruar Bujar Bukoshi, kur është pyetur nga Express për mundësinë e zyrtarizimit të “Koalicionit Rugova”.
“A di si është puna?”, ka pyetur Bukoshi. “Kur ky zotni (Fatmir Sejdiu) i mbyll rrugët, atëherë dalin zgjidhje të tjera”, ka shtuar ai.
Nisma e Bujar Bukoshit, i cili mbështetet nga djali i Presidentit Rugova, Uka, vjen pasi që njerëzit e Fatmir Sejdiut kanë paralajmëruar mundësinë e ndërprerjes së procesit elektoral brenda LDK-së, ose mbajtjen e një kongresi të shpejtë sa për të plotësuar kriterin ligjor për të marrë pjesë në zgjedhje.
Këto ide i ka dëgjuar edhe Bujar Bukoshi.
“Po, jemi në dijeni të mundësisë së ndërprerjes së procesit elektoral, por nuk janë informata të konfirmuara”, ka thënë ai.
Sipas tij, Fatmir Sejdiu po e shkatërron LDK-në dhe rrjedhimisht edhe procesin elektoral brenda kësaj partie.
“Ky njeri po e shkatërron LDK-në. Ky njeri duhet të japë dorëheqje prej LDK-së. Nëse ai nuk jep dorëheqje, atëherë të gjitha strukturat, gjithë njerëzit duhet të mblidhen dhe t’i thonë se - ti nuk je më Kryetar partie”, ka deklaruar Bukoshi, raporton Express.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Bukoshi del nga LDK, themelohet Koalicioni Rugova    Mon Oct 25, 2010 12:20 am

nuk mund te besoj ne te bemat e Bukoshit
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Bukoshi del nga LDK, themelohet Koalicioni Rugova

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a blog
YlliehanaForum