www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shpallen biznes-planet më të mira të grave fermere

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Shpallen biznes-planet më të mira të grave fermere   Sun Oct 24, 2010 1:18 amRahovec, 23 tetor - Organizatat joqeveritare Syri i Vizionit nga Peja, bashkë me organizatat zvicerane Swiss Labour Assistance dhe Volkshilfe, të shtunën, në Rahovec kanë shpallur fituesit e garës për biznes planet më të mira në rajonin e Prizrenit dhe Gjakovës. Planet e biznesit të grave fermere nga Krusha e Madhe Rahovecit, Krusha e Vogël e Prizrenit dhe rrjeti Agrodukagjini janë përzgjedhur më të mirat, dhe projektet e tyre do financohen dhe përfundohen brenda një viti. Fituesit janë përzgjedhur pas një gare në të cilën kanë marrë pjesë 18 organizata nga komunat Prizren, Gjakovë e Rahovec.
Projekti është titulluar “Perspektiva rurale” dhe ka për qëllim zhvillimin e sektorit bujqësor në Kosovë, përkrahjen për organizatat fermere dhe inkurajimin e tyre për të konkurruar me ide të reja, për të zhvilluar kapacitetet e tyre dhe për t’u përshtatur dhe planifikuar në përputhje me nevojat e tregut. Tri projektet fituese përmbajnë ide për zhvillimin e prodhimeve bujqësore nëpër lokalitetet përkatëse: produktet nga specat në Krushë të Madhe, qumështit në Krushë të Vogël dhe për zhvillimin e bletarisë në Gjakovë.
Përkrahja e fermerëve përmes projektit “Perspektiva rurale” në rajonin e Dukagjinit këtë vit zhvillohet për herë të dytë. Në vitin 2008 në rajonin e Pejës janë përkrahur projekte tjera të pesë organizatave të fermerëve.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Shpallen biznes-planet më të mira të grave fermere

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum