www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Windows 7 mbush nje vit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Windows 7 mbush nje vit   Sun Oct 24, 2010 1:47 am

Windows 7 zyrtarisht është lansuar më 22 tetor të vitit të kaluar, e deri më tani është shitur në mbi 240 milionë kopje.

Sistemi operativ Windows 7 në Shtetet e Bashkuara të Amerikës ka filluar të shitet më 22 tetor të vitit të kaluar me çmim prej 80 dollarësh për përditësim, deri tek 320 dollarë për versionin më të fuqishëm të tij.

Në kompani theksojnë se në shitjen e Windows bie afërsisht një e katërta e të hyrave të përgjithshme, dhe mbi gjysma e fitimit të kompanisë. Microsoft po ashtu thekson se 89% e kompanive kanë për qëllim të fillojnë të shfrytëzojnë versionin e ri të Windows.

Në fakt, kompanitë zakonisht janë dukshëm më të përmbajtura në pranimin e versioneve të reja të sistemeve operative kur merret parasysh se duhet të bëjnë testime të shumta për të qenë të sigurta se nuk do të ketë probleme me softuerin ekzistues që shfrytëzojnë.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Windows 7 mbush nje vit

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum