www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Toyota terheq serish 1.5 milione automjete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Toyota terheq serish 1.5 milione automjete   Mon Oct 25, 2010 12:11 am

Duket se prodhuesit japonez të automjeteve Toyota i është dhënë e mbrapshta. Të enjten ky prodhues ka njoftuar se do të tërheqë rreth 1.5 milionë automjete nga mbarë bota, veçanërisht nga SHBA-të dhe Japonia, për shkak të rrjedhjes së mundshme të lëngut nga frenat.

Toyota do të tërheq 750.000 automjete nga Shtetet e Bashkuara, 582.000 nga Japonia, 60.000 nga Kina, 50.000 nga të gjitha shtetet tjera aziatike, 50.000 nga Evropa e 30.000 nga Australia.

Bëhet fjalë për disa modele Lexus, Avalon, Reiz, Alphard e Highlander.

Një sasi e vogël e lëngut mund të rrjedhë ngadalë nga frenat, që nxit ndezjen e llambës e cila tërheq vërejtjen për mosfunksionimin e sistemit, ka deklaruar prodhuesi më i madh i automjeteve në njoftimin e tij për shtyp.

Në rastin më të keq mund të vjen deri tek humbja e lehtë e efektshmërisë së frenimit, ka deklaruar zëdhënësi i kompanisë dhe ka shtuar se problemi deri më tani nuk ka shkaktuar asnjë aksident, por bëhet fjalë për një vërejtje parandaluese.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Toyota terheq serish 1.5 milione automjete

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs.com
YlliehanaForum