www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 HP Slate konfirmohet perfundimisht

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: HP Slate konfirmohet perfundimisht   Tue Oct 26, 2010 11:54 pm

Hewlett-Packard fillimisht e kishte paraqitur kompjuterin e vet tablet Slate, më pas kishte hequr dorë prej tij, e tani e ka konfirmuar edhe zyrtarisht, dhe atë në kombinim me sistemin operativ Windows 7.

HP Slate 500 është tablet me ekran të diagonales prej 8.9-inçësh dhe 1024 x 600 pikselash, e ai vihet në funksion nga sistemi operativ Windows 7 Professional. Se sa ky kombinim do të jetë i suksesshëm, do ta dëshmojë koha, mirëpo dorën në zemër, ajo që ne na intereson është nëse HP planifikon të paraqes tabletin e bazuar në sistemin Palm webOS të cilin, së bashku me këtë kompani, HP e ka blerë sivjet.

Nga pikëpamja harduerike Slate aktual është një makinë bukur e fuqishme: ka procesor Atom të Intel me takt pune 1.86 GHz, e në të janë edhe 2 GB memorie punuese, SSD me kapacitet prej 64 GB dhe përshpejtuesi grafik Crystal HD i cili shërben për paraqitje të shkëlqyeshme të video materialeve HD (1080p). Slate ka dy kamera, njërën për fotografim (me rezolucion prej 3 megapikselash) edhe një me rezolucion VGA nga ana e përparme për video biseda.

Çmimi i këtij tableti është 799 dollarë, respektivisht afro 570 euro.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

HP Slate konfirmohet perfundimisht

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | Computers and Internet | Forums directory | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Have a free blog with Sosblogs
YlliehanaForum