www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Koshtunica: BE imponoi njohjen graduale të Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Koshtunica: BE imponoi njohjen graduale të Kosovës   Wed Oct 27, 2010 2:22 amBeograd, 26 tetor – Kryetari i Partisë Demokrate të Serbisë (DSS), Vojisllav Koshtunica, sipas medieve të Beogradit ka deklaruar sot se Bashkimi Evropian bashkë me vendimin teknik për procedimin e kandidaturës, Serbisë ia ka imponuar se duhet të vendos marrëdhënie të mira fqinjësore me Kosovën.

“Në këtë mënyrë iu dha fund propagandës dyvjeçare të pushtetit, sipas të cilës BE dhe Kosova janë dy çështje të ndara”, ka thënë Koshtunica për Press.

Sipas tij, pas nënshkrimit të Marrëveshjes Stabilizim-Asocim, dhe pranimit të EULEX-it, me miratimin e rezolutës në KB fillon faza e tretë e procesit të njohjes shkallë-shkallë të shtetit të Kosovës. Faza e tretë nis me dialogun rreth marrëdhënieve të fqinjësisë së mirë, që dje është konfirmuar me konkluzionin e BE-së.

“Pushteti aktual në vend të partneritetit ka pranuar që me BE-në të vendos marrëdhënie vasale dhe ka lejuar që Brukseli të kushtëzojë Serbinë, duke ia marrë 15 % të territorit është shprehur Koshtunica.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Koshtunica: BE imponoi njohjen graduale të Kosovës

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum