www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Krasniqi uroi presidentin e Turqisë, Abdullah Gül

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Krasniqi uroi presidentin e Turqisë, Abdullah Gül   Wed Oct 27, 2010 2:23 amPrishtinë, 26 tetor - Me rastin e Ditës Kombëtare të Turqisë, ushtruesi i detyrës së presidentit të Republikës së Kosovës, Jakup Krasniqi, ka uruar presidentin e Republikës së Turqisë, Abdullah Gül. Në urim thuhet: “Dita Kombëtare e Turqisë na e ofron mua dhe popullit të Kosovës kënaqësinë e veçantë që t’jua përcjellim Juve dhe, përmes Jush, popullit mik të Turqisë, urimet tona më të ngrohta. Me këtë rast, z. President, dua ta shpreh bindjen time se marrëdhëniet e shkëlqyera bilaterale dhe multilaterale midis Kosovës dhe Turqisë do të pasurohen dhe forcohen më tej në të ardhmen, në të mirë të vendeve dhe popujve tanë miq”
Duke përkujtuar se Turqia është një nga shtetet e para që ka pranuar ta njohë Kosovën si shtet dhe që i ka ndihmuar asaj të formësohet dhe njihet si shtet sovran dhe i pavarur, Krasniqi thekson në urim se Kosova çmon mbështetjen që Turqia e ka ofruar në të gjitha sferat dhe ndihmën e saj në ndërtimin e të gjitha institucioneve dhe në kuadër të KFOR-it, mes kontributeve të tjera që i ka ofruar.
Në fund të urimit, U.D. i presidentit të Kosovës, Jakup Krasniqi e siguron presidentin Gül për përkushtimin e tij personal dhe të popullit të Kosovës ndaj miqësisë tradicionale dhe partneritetit të ri me popullin mik turk.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Krasniqi uroi presidentin e Turqisë, Abdullah Gül

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum