www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Daci: Me ëndje do të bashkëpunoja me Ukë Rugovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Daci: Me ëndje do të bashkëpunoja me Ukë Rugovën   Sat Oct 30, 2010 12:00 amPrishtinë, 29 tetor - Kryetari i Lidhjes Demokratike të Dardanisë, Nexhat Daci, është shprehur i gatshëm që të bashkëpunojë me listën e re, e cila është formuar brenda LDK-së në krye me Ukë Rugovën.
Megjithëkëtë, bashkëpunimi i mundshëm pritet të bëhet pas zgjedhjeve parlamentare, pasi LDD garon e vetme në këto zgjedhje, raporton RTK.

Lidhja Demokratike e Dardanisë tha se e mbështet nismën e Ukë Rugovës me listën e re që quhet “LDK- Ibrahim Rugova. Por, kreu i LDD-së, Nexhat Daci, përjashtoi deklarimet se partia e tij do të bëjë koalicion parazgjedhor me këtë nismë të re, pasi në zgjedhjet e ardhshme parlamentare , LDD-ja, sipas Dacit, do të garojë e vetme. Ai tha se pas zgjedhjeve, nuk do të bashkëpunojë me asnjë njeri tjetër më shumë sesa me Ukë Rugovën.
“LDD ka vendosur më herët se në këto zgjedhje shkon pa koalicione, ndërsa pas zgjedhjeve nacionale me askë më me ëndje nuk do të bashkëpunojë sesa me Ukë Rugovën dhe ekipin e tij nëse na jepet rasti, pra një bashkëpunim konstruktiv”, tha Daci.

Daci tha se dalja e birit të Presidentit Ibrahim Rugova në skenën politike, është një freski e mirë që qytetarët dhe simpatizantët kanë kah të drejtohen, pasi që LDK-ja e deritashme, asnjëherë nuk është dëshmuar si rugoviane.

“Sepse ka propozuar autostratdën që do ta ketë emrin Ibrahim Rugova dhe nuk e ka mbajtur fjalën, e ka propozuar Aeroportin e Prishtinës dhe nuk e ka mbajtur fjalën. Dhe, mbi të gjitha, edhe Ligjin për Presidentin e ka nxjerrë për veti e jo për presidentin historik”, thotë Daci.

Daci edhe sot rikonfirmoi se LDD-ja, të martën, më 2 nëntor, do të votojë mocionin për rrëzimin e Qeverisë.
LDD-së sot iu bashkuan 46 të rinj, ndërsa kandidati i saj për zgjedhjet komunale në Rahovec do të jetë Luljeta Kadiri.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Daci: Me ëndje do të bashkëpunoja me Ukë Rugovën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum