www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kusari-Lila: AAK-ja po i “vardiset” PDK-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Kusari-Lila: AAK-ja po i “vardiset” PDK-së   Sat Oct 30, 2010 12:28 amPrishtinë, 29 tetor – Drejtues të Aleancës Kosova e Re të enjten kanë adresuar kritika të shumta për ish-partnerët e koalicionit qeverisës PDK-LDK, për dëmet që po i shkaktojnë Kosovës në “lojën e tyre me fjalë”.
Por kësaj radhe kritikat janë adresuar edhe për drejtuesit e AAK-së së Ramush Haradinajt, për takimet sekrete me shefin e PDK-së, që është edhe kryeministër i Kosovës, Hashim Thaçi.
Zëvendëspresidentja e kësaj partie, Mimoza Kusari-Lila, duke folur për akuzat që po i bëhen partisë së saj për kryerje favoresh PDK-së së Thaçit, ka thënë se ata që po bëjnë akuza, vetë po shkojnë e po zhvillojnë takime sekrete me kryetarin e PDK-së.
Kusari-Lila ka vlerësuar se në takimet që po zhvillohen larg nga mediat, ndërmjet drejtuesve të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës dhe kryetarit të PDK-së, po diskutohet për poste pas zgjedhjeve.
“Partia opozitare AAK ka qenë ajo më e zëshmja në kritikat ndaj AKR-së për marrëveshje me PDK-në. E tani po del partia opozitare AAK, ajo e cila po merret vesh ose po bisedon me PDK-në për poste”, ka thënë kjo zyrtare e AKR-së.
Ajo ka shtuar se nëse në takimin e Blerim Shalës dhe të Ahmet Isufit nga AAK-ja me Hashim Thaçin e PDK-së nuk ka pasur asgjë të fshehtë për t’u biseduar, atëherë pse ai takim nuk është mbajtur në praninë e medieve (më gjerësisht sot në “Koha Ditore”).

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Kusari-Lila: AAK-ja po i “vardiset” PDK-së

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum