www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Kosova duhet ta ketë të drejtën që t’i bashkohet Shqipërisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
osa001
Mister Forumi
Mister Forumi


Numri i postimeve : 7128
Data regjis. : 04/11/2009
Location : as n7-te as n8-te

MesazhTitulli: Kosova duhet ta ketë të drejtën që t’i bashkohet Shqipërisë   Sat Oct 30, 2010 6:43 am


Lëvizja “Vetëvendosje” shpalosi të premten programin e saj politik, në të cilin shprehet angazhimi për heqjen e nenit 1.3 të Kushtetutës së Kosovës. Me këtë nen i ndalohet Kosovës që të bashkohet me një shtet tjetër, përkatësisht me Shqipërinë.
Lideri i Lëvizjes “Vetëvendosje”, Albin Kurti ka thënë se “Vetëvendosje” angazhohet që populli i Kosovës ta ketë të drejtën e vetëvendosjes edhe në aspektin e brendshëm, e edhe në aspektin e jashtëm të saj.

“Aspekti i brendshëm i të drejtës për vetëvendosje nënkupton që ne duhet të kemi institucione sovrane demokratike që nuk kanë instanca ekzekutive arbitrare mbi veten e tyre, që dalin nga populli dhe i japin llogari atij. Por, njëkohësisht kjo nënkupton që ne vetë duhet t’i kontrollojmë resurset tona natyrore dhe kapacitetet zhvillimore të cilat duhet të vihen në funksion të mirëqenies së qytetarëve të Kosovës”, ka thënë Kurti para një numri të madh aktivistësh dhe anëtarësh të “Vetëvendosjes”, njofton Koha.

“Aspekti i jashtëm i së drejtës për vetëvendosje nënkupton që Kosova duhet ta ketë të drejtën e vet për ushtri, si kapacitet mbrojtës për popullin e saj dhe Kosova duhet ta ketë të drejtën që t’i bashkohet Shqipërisë”.

Programi 100-pikësh është i mbështetur në shtyllën e shtetndërtimit dhe atë të zhvillimit ekonomik. Por, ani se është kështu, në sallën ku është promovuar ky program, nuk janë parë simbolet zyrtare, me të cilat identifikohet aktualisht shteti.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.tk
 

Kosova duhet ta ketë të drejtën që t’i bashkohet Shqipërisë

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum