www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Poezi dashurie shqip!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutoriMesazh
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Poezi dashurie shqip!   Fri Nov 20, 2009 1:09 am

First topic message reminder :

Dashuria është akullore
që zemrën ta freskon
por është edhe zjarr
që zemrën ta pervlon


Edituar për herë të fundit nga BeLti në Thu Dec 10, 2009 11:20 pm, edituar 1 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit

AutoriMesazh
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Fri Nov 27, 2009 6:33 am

Nese me do me lere te qete qe ta vertetoj se a te dua me te vertete,
e nese kujton se me ke fituar ky eshte nje mendim i yti i gabuar. (L) ....
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Fri Nov 27, 2009 6:35 am

Sikur
Sikur te isha lot,
te pikoj nga syri yt.
Sikur te isha afër do
ti mbyllja syt.
Sikur tëisha fjal të
dal nga goja jote.
Sikur të isha këngë ku
je të më gëgjoje.
Sikur të isha kujtime ku
je të më lexoje.
Sikur të doja, ti e di e di ti atë të më kujtoje.
Sikur të më një të
jem kudo pas teje.
Sikur të isha shi
do të më shije pas gjdo rrufeje.
Sikur tëkuptoje ty që më doje
do të doja të jemi bashkë.
e askush mos të na pengoj
Me dashte stënjoha.
Me dashurova stë kuptoja
të më thuash të dua
stë lejova të më tregoj
të më duash këtë se meritova
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Fri Nov 27, 2009 6:40 am

mos mendo
mos mendo qe une nuk vuaj
mos mendo qe une spo derdh lot
mos mendo qe une te harroj e ste kujtoj
mos mendo qe une e kam te leht kur e di qe ty te kam humbur
mos mendo qe zemren e kam te qet
mos mendo qe e kam te leht kete jet
mos mendo qe nuk te kujtoj
mos mendo qe e kam leht te harroj
mos mendo qe ste kam dashru
mos mendo qe nuk te dua..!???
e ti mos me urrej se nuk eshte fai im
une nuk te kam tradhtuar asnje here
nuk te kam genjyer asnje here
gjithmon te kam dashur,edhe do te dua...!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
ArianSs
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 212
Data regjis. : 30/11/2009
Age : 23
Location : Ferizaj City

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Thu Dec 03, 2009 6:10 am

______________.s$$_____________s$______ sa shum që të don
_____________s$$$?______s_____s$³ ______nga malli për ty
___________.s$$$___ __.s$,___s$$³_______ e shef si po eksplodon
__________s$$$$³______.s$___.$$³
_____,____$$$$$.______s$³____³$________Pse kjo Zemra ime
_____$___$$$$$$s_____s$³_____³,______ _kërkon dashuri prej teje?
____s$___³$$$$$$$s___$$$,______..____ _të lutem kthehu përsëri
____$$____³$$$$$$s.__³$$s_____,,_______dhe rri përgjithmon pran meje!
_____³$.____³$$$$$$$s_.s$$$_
____`$$.____³$$$$$$$_$$$$___s³_
_____³$$s____³$$$$$$s$$$³__s$³_________Te dashurova une ty
______³$$s____$$$$$s$$$$`__s$$_________pa të njohur kush ishe
___s.__$$$$___s$$$$$$$$³_.s$$___________kur degjoja zerin tend
___$$_s$$$$..s$$$$$$$$$$$$$$³_________-_gjithe trupin me dridhej,
___s$.s$$$$s$$$$$$$$$$$$$$$$_
__s$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$³__________mendoja se me doje
_s$$$ssss$$$$$$$$$$ssss$$$s_________---dhe u zhyta thelle ne mendime
_$s§§§§§§§§§s$$$$s§§§§§§§§§$$________kurre nuk me shkoj mendja
³§§§§§§§§§§§§§s$s§§§§§§§§§§§§§³________po talleshe me zemren time
§§§§§§§§§§§§§§§s§§§§§§§§§§§§§§_
³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_ _________E shikoj hënën
_³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________që bën drit në maje të qiellit,
__³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³___________besom o vajz te lutem
___³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³____________ti mi more edhe rrezet e diellit.
_____³§§§§§§§§§§§§§§§§§§§³_
_______³§§§§§§§§§§§§§§§³______________I kujtoj fjalet ne chat
_________³§§§§§§§§§§§³_______________që ti mi shkrove
____________³§§§§§³_________________e pyes vetveten
______________³§³_____________________pse më harrove?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ArianSs
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 212
Data regjis. : 30/11/2009
Age : 23
Location : Ferizaj City

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Thu Dec 03, 2009 6:10 am

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶.**E ja e Dashur degjo kete gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **une aty do t'ulem ,per ty mendoj
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´´/////´´´´´´¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶´´´´´/////´´´´´´¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶´/////´´´´¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
´´´´´´´¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty e dashur kurre s`do ta harroj
´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ArianSs
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 212
Data regjis. : 30/11/2009
Age : 23
Location : Ferizaj City

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Thu Dec 03, 2009 6:11 am

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶.**E ja e Dashur degjo kete gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **une aty do t'ulem ,per ty mendoj
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´´/////´´´´´´¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶´´´´´/////´´´´´´¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶´/////´´´´¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
´´´´´´´¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty e dashur kurre s`do ta harroj
´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ArianSs
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 212
Data regjis. : 30/11/2009
Age : 23
Location : Ferizaj City

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Thu Dec 03, 2009 6:12 am

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶.**E ja e Dashur degjo kete gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶ *.Se keta tinguj ti te therrasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶*.*Mo s ma thuaj as nje fjale
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶.* *.Se vet zemrat tona flasin
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **Mos harro zemer te vish diten e veres
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **............kur djelli ndricon ne dritare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **une aty do t'ulem ,per ty mendoj
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´/////.* *. **kengen e mallit kendoj me gitare
´´´´´´´´´´´´´´´´´´¶´´´´´´´´/////.* *. **
´´´´´´´´´´´´´´´´¶¶´´´´´´´/////´´´´´´¶.*.* ..*.Kur te degjosh se jane
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶´´´´´/////´´´´´´¶¶. *.* *.*.keputur telat e gitare sime
´´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶´/////´´´´¶¶¶¶¶.* .* *. **dije mire o shpirti im
´´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* *. *.*se eshte shkeputur jeta ime
´´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.*
´´´´´´´´´´¶¶¶¶¶/////¶¶¶¶¶¶¶¶. ..*.*.*.zemren gitare do bej
´´´´´´´¶¶¶¶¶¶/////¶¶¶*¶¶*¶¶.* .* .* *. notat me gjak dote i vizatoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶ttttt¶¶¶¶*¶¶¶¶¶.* *. *.*Me kete kenge une sot dua te tregoj
´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶.* .* *.se ty e dashur kurre s`do ta harroj
´´´´´´´´¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶¶ . * .*.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ArianSs
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 212
Data regjis. : 30/11/2009
Age : 23
Location : Ferizaj City

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Thu Dec 03, 2009 6:12 am

--------------------------------------------------------------------------------

E Pyes Zemren
Qka Don Tash
Ajo Pergjigjet !

________$$$$$$$$______$$$$$$$$$_________
______$$$$$$$$$$$$__$$$$$$$$$$$$$_______
_____$$$$$$$$DUA$$$$$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$ME$$$$$$$$$$$$$$______
_____$$$$$$$$$$$$$$$PLAS$$$$$$$$$$______
______$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_______
________$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$_________
___________$$$$$$$$$$$$$$$$$____________
_____________$$$$$$$$$$$$$______________
________________$$$$$$$_________________
_________________$$$$$__________________
__________________$$$___________________
___________________$____________________
Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je nje djell,
por e lumtur prap nuk jam,
se TY afer nuk te kam!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ArianSs
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 212
Data regjis. : 30/11/2009
Age : 23
Location : Ferizaj City

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Thu Dec 03, 2009 6:13 am

`-.....shqiponjë edashur.
_(_`.``)-.....më kryej nji porosi
_( `.`.`_`.)_ ...hapi krahët etua
_`._`-. .___`)._....fluturo për .......
__\`--.___,'_`....)
____`--.____`.___.`)-...nisu pra të lutem
_____`--.---_`. `_`.-).....dhe mos undal askund
________`.--___`;___.`._)..........tëfala idërgon vajzes
___________:-___:___;._`.__,.,_._.......që e... dua shum
____________`\___:_______,-(_____';o`>.
_______________`-.:`___,'___`.__.:___(,-`,...bëri shum të fala
________________\_____;____J___;.___,:...-..........përqafoje për mua
_____________,"`-._>-:_________;,'___`---).,---....thuaj se aj që të.d0
_____________`>'"___"-`_______,'___"":::::".._)`--......kurr ska për të harrua
_______________`;"'_,___(\`\ __`:::::::::::'"____)_`---....
______________`-(_,' -'),)\`._______________.::::"' )`--"")..kur të krysh porosin
___________________\_,':_`.-'_`-----'_`--;-.___`.___``.)`--.___)........këtheu dhe shiqoje mir
_____________________`-^--'_________________\(-.___`.``-.`-=:-.__)............e thuj për fund tung
____________________________________________`___(` . `.`._`.-._`-----.)..................e përgjithmon do shijosh lumturin
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ArianSs
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 212
Data regjis. : 30/11/2009
Age : 23
Location : Ferizaj City

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Thu Dec 03, 2009 6:14 am

këto buzët emija
që digjen si prush
shpresoja se përveq teje
sdoti puthën askush
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶¶¶¶øø
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶¶øøø¶¶¶¶¶¶¶øøøø¶¶
´´´´´´´´´´´´´´ø¶¶¶¶¶¶¶¶ø¶øøøøøøøøøøøøøø¶¶¶¶¶¶¶º
´´´´´´´´´´´´¶¶¶¶øø¶¶¶¶¶ø¶øøøøøøøøøøøøøøøøøø¶º
´´´´´´´´´´¶¶¶ø¶¶¶¶¶ø¶¶¶øøøøøøøø¶¶¶¶¶¶øøøøø¶¶
´´´´´´´´¶¶øøø¶¶¶¶¶¶¶øøøøøøøøø¶¶¶¶øºººøøøøøø¶
´´´´´´¶¶øøøøøøøøø¶¶øøøøøøøø¶¶¶´´´ø¶¶¶øøøøø¶
´´´´¶¶¶øøøøø¶¶¶¶¶¶øøøøøøø¶¶¶´´´¶¶¶øøøøøøø¶
´´¶¶¶øøø¶¶øøø¶¶¶øº´´´´´´ºøøº´´´´¶¶¶øøøøø¶¶º
¶¶¶¶¶¶øøøøøøøøº´´´´´``´´´´´´ø¶¶¶øøøø¶¶ø¶ø
´´º¶¶¶¶øøøøøøø¶¶¶¶¶øøøøøøøøøøøøøøøø¶ø¶¶¶
´´´´´´´ø¶¶øøø¶øøøøøøøøøøøøøøøøøø¶¶¶¶¶
´´´´´´´´´¶¶¶ø¶¶¶ø¶ø¶øø¶øøø¶¶¶¶¶¶øøº
´´´´´´´´´´´´ºøøø¶¶¶¶øøøøº.. Wink

´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´mirpo qfar njeriu
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´po mendojka nëjet
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´jo sa eshof unë
`´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´së qenka realitet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
ArianSs
Anëtar
Anëtar
avatar

Numri i postimeve : 212
Data regjis. : 30/11/2009
Age : 23
Location : Ferizaj City

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Thu Dec 03, 2009 6:14 am

_______t______.kët fjalën Të Dua
______t_______.shum let ësht me e thën
_____t________.Por besnik të kësaj fjale
____t_t_______.Vështir ësht të gjan
___t___t______.
__t_____t_____.aj apo ajo
_t_______t____.kët fjal kur ta thojn
__________t___.deri ne fund te jetës
___________t__.besnik ti qëndrojn
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
______e_______.Ja un po të them
____e_________.kët ae ke dit
__e___________.jo me shkronja
___e__________.po me gjith shpirt
____e_e_______
_____e________.nuk po të them
______e_____e_.veq ashtu me fjal
_______e__e___.po pota thot zemra
________e_____.se për ty ka mall
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

___d_d_d_______dashurin që kam
_d_______d_____ja po të tregoj
__d_______d____se më të vërtet
___d_______d___shum të dashuroj
____d_______d__
_____d______d__ndoshta nuk kam forc
______d_____d__sa të du të tregoj
_______d___d___po me aq forc sa kam
________d_d____dua tët përqafoj
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

_u________u______un dua të them
__u_________u____se vërtet të dashuroj
___u_________u___dhe asnjier nga mendja
____u_________u__nuk dua tët largoj
_____u_________u_
______u________u_un zemër qka pata
_______u_______u_të gjitha ti thash
________u_____u__ta dhash edhe zemrën
__________u__u___ja mere mbaje tash
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
__a_a_a____ani merre edhe shpirtin
__a______a___që brënda thell të ka
___a________a___ja merre edhe Jetën
____a__________a___se paty smë duhet asgja
_____a_a_a_a_a_a_a___
______a____________a___nuk të thash të dua
_______a_____________a___ashtu fjal të kota
________a______________a___potë thash të dua
_________a_______________a___leta dij tër bota
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Vizitor
Vizitor
avatar


MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Fri Dec 04, 2009 11:25 pm

Diten mendoj per ty
Naten i enderroj ato sy
Qe ti shkove zemren ma ki thy
Nuk asht leht n'zemer emrin tan me e shly
Mbrapsht në krye Shko poshtë
MeLi
V.I.P
V.I.P
avatar

Numri i postimeve : 7069
Data regjis. : 24/11/2009
Location : ne realitet

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Fri Dec 04, 2009 11:35 pm

Për Ty!!

Mbyll syte…
Dy lot ne fytyre me pikojne
jane lotet e shpirtit tim
qe ngadal po shterojn
Kam frike…
Nuk dua perjete te vuaj
nuk dua qe shpresa per dashurine
brenda ne shpirt te vdes

Ti me mohove dashurine
e zemren ma coptove
tani jam vetem
perball pasqyres
shoh veten dhe veten s’njoh
ne ate pasqyre nuk shoh nje njeri
shoh vec nje shpirt te humbur
te humbur ne labirintet e dashurise
si nje shpell e erret e pafund
ku ne te vrapoj si e cmendur
kerkoj rrugen per tek ti
kerkoj rrugen e lumturise.
Vrapon shpirti tek tretet ngadal
nuk do te dorezohet
luften nuk do qe ta humbas
se pa ty i dashur
asgje nuk ka kuptim.

E ndiej qe jam lodhur
por nuk kam per tu dorezuar
kam nevoj shpresen mos ta humbas
kam nevoj dashurise ti besoj
qe kete betej te fitoj.

Ne erresiren e tmereve
vrapoj pa pushim
kerkoj vec nje drite
driten per tek ti
Ndalem…
Nje drite e zbehte para syve te mi
mbledh forcat dhe mar guxim
vrapoj drejte drites se zbehte
qe sa vinte e forcohej me shume
sa vinte dhe behej me verbuese
Me ne fund…
jam prane daljes
fuqit e mbetura mbledh
mbushem me fryme
mar guxim dhe drejt drites shkoj
para meje shfaqet dikush
e shoh, e shoh…
dhe smund ta besoj
personi perball meje sje ti
ai me veshtron e doren me zgjat
Mbyll syte…
O zot pse jo ai???
me thuaj te lutem
cfare te bej tani?????????
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:03 pm

POEZI ME LOTË

Sa e pashpirtë moj që je
Mua më bëre të vuaj,
Tani s’më mbetet asgjë tjetër
Vetëm me lotë poezi të shkruaj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:03 pm

LOTËT E SHIUT

Lotët e shiut binin mbi mua
Ylberi është shumë larg,
E treni i jetës sime ik në pa kthim
Kurse shiu i lotëve më lag se më lag!?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:03 pm

NE NUK ISHIM

1.
Si të gjej qetësi
Në detin plotë valë,
Nga të marr dritën
Dielli im ende s’ka dalë!

2.
Ti nuk je askund
Ende s’ke lindur,
Bora më ngrin mendjen
Ty duke të pritur!

3.
Perëndoi jeta
Ende pa lindur unë,
Ti ishe e tretur
E unë s’isha askund?!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:03 pm

SONTE DUA TË JEM

1.
Sonte dua që të jem pikë shiu
Dhe të të vijë lehtas në dritare,
Të vështroj bardhësin tënde
Pa guxuar të të prekë fare!?

2.
Sonte dua të bëhem fluskë sapuni
Që të rrjedh mbi atë trup të bardhë,
Dhe të prekë çdo pjesë tënden
Sonte dua tek ti me ardhë!

3.
Në shtratin tënd dua të jem qarqaf
Që bardhësinë tënde e mbulon,
Dua vetëm unë të të prekë
Asgjë tjetër mos të të takon!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:04 pm

JETËN E LAJ ME LOT

1.
Të gjithë janë në gjumë
Flejnë në prehërin e ëndrrave
Ndërsa unë mbaj sytë hapur
Unë princi i vdekur i përrallave!

2.
Dhe në mendje e kaloj jetën
Çdo qast të mbushur me lotë,
Jeta më ikë në pakëthim
E zbrazët, e idhët, e kotë!

3.
Mbolla erën, furtunën korra
Se bëra kështu nuk pata faj,
Bota rreth meje nuk më kuptoi
Pse jetën time me lotë e laj!

4.
Tani asgjë dot nuk ndryshoj
Vetëm kujtimet i ruaj në mua,
Dhe dashurinë që ndjej për ty
Sa shumë të desha dhe prap të dua!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:04 pm

NDANI LOTËT ME MUA

1.
Shiu nuk më lag vetëm trupin
Shpirtin tim më lag më shumë,
Por do ta ndal unë me forcë këtë shi
Dhe retë nga qielli do ti largoj unë!

2.
Dhe nuk dua të vajtoj as me perëndinë
Sepse nga vajet nuk fiton askush,
Dua që dashuria të mbuloj tërë botën
Të gjithë të bashkuar si kalavesh me rrush!

3.
Dhe nëse keni arsye për lotë
Ndani këta lotë së bashku me mua,
Atëherë kur në shpirtin tuaj ndjeni urrejtjen
Do të jetë më mirë nëse thoni: Të dua!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:04 pm

LOTËT JETIM

Lotët më rrodhën edhe sot për ty
Lotët që janë bërë shoku im,
Lotët e vetmisë, lotët e vuajtjes
Lotët e një dashurie të mbetur jetim!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:05 pm

DUA TË VDES…

1.
Në prehërin tënd dua të vdes
I ngrohur nga ledhatimet e tua,
Le të më bartin erërat e vdekjes
Vetëm për ty duke mendua!

2.
Me shijen tënde dua t’ndërroj jetë
Që kurrë nga buzët mos t’më largohet,
Dhe kur ti lule t’më sjellish ndër varre
Puthja ime e fundit me mallë të t’kujtohet!

3.
Pikë e fundit e lëngut që do të thithë
Dua të jetë lot nga syri yt,
Sepse mua lotët më janë tharë
Lëngu i vuajtjes që po më mbytë!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:05 pm

NJË LOT NË SY

1.
Në sytë e mi ishe si një lot
Që gjithënjë qëndron në qepall,
Ishe dikur ndriqimi i syve të mi
Tani sa shpesh për ty kam mall!

2.
Të dua edhe sikur të ishe një lot
Që buron dhe tutje rrjedh sikur një val,
Gjithënjë në zemër si ilaq të mbaj
Dhe çdo ditë për ty më shtohet ky mall!

3.
Dhe sërish i mendoj ditët e lumtura
Që ikën dhe shkuan e nuk kthehen dot,
E në zemrën time së bashku jetojnë
Dhembja dhe malli të lara me lot!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:05 pm

LOTËT E ZEMRËS

1.
Në sytë e mi lotët më janë tharë
Fuqi më nuk kam as dhe të qajë,
I thelluar në pafundësinë time
Brendinë time tash me lotë e laj!

2.
Ngulfatem nga dënesjet, drithjet në trup
Qaj dhe vajtoj por tash më pa lotë,
Mundohem kohën e shkuar ta këthej
I tërë mundi im tani më shkoi kot!

3.
Mundohem të , bëhem si i marrë
Që vetëm zgërdhihet dhe të nuk di,
Pastaj zhgrehem sërish në vajë
Me lotët në brendi që s’arrijnë tek ti!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:06 pm

LOTI

I ra zemres e biroj
i ra gurit e coptoj
i ra lules e vyshku
i ra hekurit e ndryshku
ti aspak nuk e kupton
se c'eshte dashuria
ti fare nuk e din
sa e hidhur eshte tradhetia
te veshtira jane ditet
kur syri loton
kur zemra nuk gjen ate qe don
fjalet e mia ti aspak s'i kupton
nuk e din qe zemra ime
VETEM TY TE DON
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
вєLтz
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 10387
Data regjis. : 03/10/2009
Age : 29
Location : Mitrovicë

MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   Mon Dec 07, 2009 11:06 pm

NDANI LOTËT ME MUA

1.
Shiu nuk më lag vetëm trupin
Shpirtin tim më lag më shumë,
Por do ta ndal unë me forcë këtë shi
Dhe retë nga qielli do ti largoj unë!

2.
Dhe nuk dua të vajtoj as me perëndinë
Sepse nga vajet nuk fiton askush,
Dua që dashuria të mbuloj tërë botën
Të gjithë të bashkuar si kalavesh me rrush!

3.
Dhe nëse keni arsye për lotë
Ndani këta lotë së bashku me mua,
Atëherë kur në shpirtin tuaj ndjeni urrejtjen
Do të jetë më mirë nëse thoni: Të dua!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Poezi dashurie shqip!   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Poezi dashurie shqip!

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 3 e 4Shko tek faqja : Previous  1, 2, 3, 4  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Poezi-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum