www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Te Dashuruarat vishen me bukur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Te Dashuruarat vishen me bukur   Mon Nov 01, 2010 10:59 pm

Sipas një studimi të fundit të kryer në Kaliforni, SHBA, femrat në moshë të re dhe që kanë krijuar një marrëdhënie vishen në mënyrë më joshëse nëse arrijnë fazën e ovulacionit në ciklin e pjellorisë, koha kur një femër është më pjellore.
Në qendër të këtij studimi u vunë rreth 30 nxënëse të një kolegji, tek të cilat u vu re dëshira për t’u veshur më lehtë, pra, duke preferuar minifunde në vend të pantallonave, këmisha të holla në vend të pulovrave si edhe për t’u stolisur më shumë në kohën kur veza çlirohet nga vezorja.
Të vishesh për të bërë përshtypje
“Afër ovulacionit femrat vishen për të bërë përshtypje dhe sa më shumë të afrohet kjo fazë aq më shumë shtohet edhe përkujdesja e tyre ndaj paraqitjes së jashtme”, thotë studiuesja Emi Haselton.
Në këtë kohë femrat kanë tendencën të veshin minifunde, të ekspozojnë më shumë trupin e tyre dhe të jenë më joshëse.
Në këtë kërkim 30 vajzat pjesëmarrëse ishin nën moshën 21-vjeçare. Ato pranuan se kishin një marrëdhënie, kishin cikël të rregullt menstrual dhe nuk përdornin kontraceptivë hormonalë.
Ato u fotografuan dy herë, njëherë kur ishin në një ditë me nivel të lartë të pjellorisë dhe një ditë tjetër kur niveli ishte i ulët. Ato nuk e dinin se cila ishte arsyeja e këtij studimi.
Kërkuesit i treguan fotot e vajzave 37 “gjykuesve”, 17 burrave dhe 25 grave, të cilët kishin një moshë nga 18-23 vjeç dhe dy më të vjetrit ishin 41 vjeç. “Gjykuesit” panë secilën nga fotot e femrave të vendosura përballë njëra-tjetrës. Fytyrat e vajzave ishin të mbuluara në mënyrë që “gjykuesit” të përqendroheshin në veshjet, bizhuteritë dhe mënyrën e krehjes së flokëve të tyre.
Kërkuesit i bënë “gjykuesve” pyetjen se në cilën foto ato dukeshin më tërheqëse. Pothuajse në gjashtë nga dhjetë raste “gjykuesit” zgjidhnin foton në të cilën vajza ishte më pjellore.
Sa më afër të kishte qenë vajza ndaj ovulacionit, aq më shumë e zgjidhnin “gjykuesit” si fotoja në të cilën ajo “përpiqej të dukej më tërheqëse”. Në sajë të këtyre përgjigjeve, studiuesit arritën të vërtetojnë se një femër në mënyrë të pavetëdijshme kujdeset më shumë për veten e saj në ditët kur është më pjellore.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Te Dashuruarat vishen me bukur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum