www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Turqia heq ndalesen per YouTube

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Turqia heq ndalesen per YouTube   Thu Nov 04, 2010 11:56 pm

Pas dy vitesh të plota Turqia ka hequr ndalesën për hapjen e faqes se internetit YouTube.com, të vendosur sepse disa nga videot e publikuara në këtë shërbim kishin ofenduar themeluesit e shtetit modern turk.

Ministri i transporteve Binali Yildirim, i ngarkuar për mbikëqyrje të përmbajtjeve të internetit, ka thënë se qeveria ka qenë në kontakt me pronarët e faqes, kompaninë Google.

Yildirim ka thënë se nuk ekzistojnë më arsye për ndalimin e faqes, sepse video materiali kontestues është larguar.

Ofendimi i themeluesit të shtetit Kemal Ataturk është e ndaluar në këtë shtet.

Video-incizimi është publikuar nga Greqia, e ai ka ofenduar Atuturkun dhe turqit si homoseksualë.

Megjithatë, ndalesa ka hasur në kritika të ashpra të turqve të shumtë, në mesin e të cilëve edhe presidentit Abdullah Gul, i cili ka urdhëruar gjetjen e zgjidhjes së kësaj çështjeje.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Turqia heq ndalesen per YouTube

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum