www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 iPad merr 95 perqind te tregut

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: iPad merr 95 perqind te tregut   Thu Nov 04, 2010 11:56 pm

Sipas kompanisë së hulumtimeve Strategy Analytics, Apple ka marrë rreth 95 për qind të tregut botëror të kompjuterëve tablet gjatë dy kuartaleve të fundit, shifër kjo e cila e bën tabletin e parë të Apple, iPad, pajisjen më të përdorur në këtë segment të kompjuterëve.

Shumica e prodhuesve janë munduar edhe në të kaluarën të krijojnë një pajisje të tillë dhe ta prezantojnë atë në treg, mirëpo asnjëra prej tyre nuk e ka marrë një hap të tillë, para gjigantit Apple.

Pas iPad, tabletët kanë filluar të bëhen të famshëm dhe në ndërkohë shumica e prodhuesve kanë filluar të prezantojnë modelet e tyre.

Sipas Peter King të Strategy Analytics thuhet se shitjet në nivel global të kompjuterëve tablet për dy kuartalet e fundit kanë tejkaluar 4.4 milion njësi, një shifër e cila me siguri pritet të ketë rritje në periudhat e ardhshme.

Nga 4.4 milion njësi të shitura, thuhet se Apple iPad merr pjesë me 95 për qind në treg, ndërsa të gjithë e dimë se kjo pajisje nuk ka hasur në ndonjë konkurrent të fortë, i cili do të mund ta ndryshonte këtë fakt, dhe këtë rritje.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

iPad merr 95 perqind te tregut

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum