www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Vullkani Merapi shpërthen sërish, 58 të vdekur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Vullkani Merapi shpërthen sërish, 58 të vdekur   Fri Nov 05, 2010 9:33 pm

Xhakarta, 5 nëntor - Ka pasur një shpërthim të ri në Malin Merapi në Indonezi, më i madhi që kur vullkani nisi aktivitetin një javë më parë. Sipas lajmeve të fundit, të paktën 58 persona kanë humbur jetën.

Ekipet e shpëtimit thonë se fshatrat e zonës po digjeshin dhe trupat e viktimave ishin djegur aq sa nuk mund të identifikoheshin.

Zona e ndaluar përreth vullkanit është zgjeruar nga 15 në 20 km dhe qeveria ka lëshuar një urdhër të ri për evakuim.

Shumë nga banorët e larguar nga zona janë dërguar në qytetin aty pranë të Yogyakarta.

Kreu i bashkisë për evakuimin në rast katastrofash Widi Sutikno, tha se ata ishin shpëtuar në kohë.

'Ne nisëm t'i evakuojmë banorët duke filluar që mbrëmë në orën shtatë, duke koordinuar punën me pushtetin lokal për ta prëdorur këtë stadium si strehë për ta. Në orën 11 të mbrëmjes njerëzit filluan në të mbërrijnë në stadium dhe në orën 1 pas mesnate, vullkani shpërtheu', tha zoti Sutikno.

Një zyrtar i ekipeve të shpëtimit i tha BBC-së se disa nga nga viktimat mund të ishin shmangur nëse banorët e zonës do të kishin qëndruar larg saj.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Vullkani Merapi shpërthen sërish, 58 të vdekur

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum