www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Gordon: SHBA me rol konstruktiv në bisedimet Kosovë-Serbi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: Gordon: SHBA me rol konstruktiv në bisedimet Kosovë-Serbi   Fri Nov 05, 2010 9:36 pm

Washington, 5 nëntor - Ndihmëssekretari i Shtetit për çështjet evropiane dhe të evroazisë, Philip Gordon, duke folur për rolin e mundshëm amerikan në bisedimet e pritshme Kosovë - Serbi, ka deklaruar se ndërsa "BE ja do të lehtësojë bisedimet", SHBA-të janë të gatshme të luajnë "një rol konstruktiv".
"Asambleja e Përgjithshme e OKB së ka rënë dakord për bisedime mes Kosovës e Serbisë, të lehtësuara nga Bashkimi Evropian. Ne e mbështetëm dhe votuam për Rezolutën, pasi mendojmë se BE-ja është në pozitë të përshtatshme për të lehtësuar këto bisedime. Të dyja, Serbia dhe Kosova duan të anëtarësohen në BE dhe ne e mbështesim integrimin e tyre kur të kenë përmbushur kriteret. Ne gjithashtu kemi deklaruar se presim që të jemi të përfshirë dhe jemi të gatshëm për një gjë të tillë. Ne kemi marrëdhënie të fuqishme si me Serbinë dhe me Kosovën dhe kemi çfarë t’u ofrojmë. Derisa BE-ja do të lehtësojë bisedimet, ne jemi të gatshëm të luajmë një rol konstruktiv", është shprehur Gordon për Radion Evropa e Lirë.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
 

Gordon: SHBA me rol konstruktiv në bisedimet Kosovë-Serbi

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum