www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Toshiba Folio 100 ne shitje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Toshiba Folio 100 ne shitje   Mon Nov 08, 2010 12:33 am

Toshiba ka filluar me shitjen e kompjuterit të vet të parë tablet Android, të bazuar në Tegra 2 dhe të pajisur me ekranin 10.1-inçësh.

Toshiba në Evropë ka filluar me shitjen e tabletit Folio 100 me sistem operativ Android, të paralajmëruar për fillimin e shtatorit në panairin IFA në Berlin. Siç edhe dihet tanimë, tableti është i bazuar në platformën harduerike Nvidia Tegra 2, ka ekran kapacitativ 10.1-inçësh (1.024 x 600 piksela), 16 GB memorie interne për ruajtje të dhënave dhe sistem operativ Android 2.2.

Në të gjenden edhe kamera e uebit 1.3-megapikselësh, dalja mini dhe lidhjet Bluetooth 2.1 + EDR, WiFi e 3G. Toshiba po ashtu paralajmëron mbështetjen për Flash gjatë mesit të këtij muaji, e ajo do të mund të shkarkohet pa pagesë nga dyqani online i aplikacioneve Toshiba Market Place.
Në të njëjtin dyqan kompania mëton të ofrojë disa qindra aplikacione, gjersa fton programuesit për zhvillimin e të rejave për këtë platformë dhe smartbook-un e paraqitur më herët AC100.

Çmimi i kompjuterit tablet Folio 100 sillet në mes të 399 e 529 euro.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Toshiba Folio 100 ne shitje

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create a free blog
YlliehanaForum