www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 3 kompjutera tablet nga Asustek

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: 3 kompjutera tablet nga Asustek   Mon Nov 08, 2010 12:34 am

Për fillimin e vitit të ardhshëm prodhuesi tajvanez Asustek ka paralajmëruar tre kompjuterët e vet të parë tablet të bazuar në sistemet operative Windows e Android, si dhe ekrane të diagonales 7, 9 e 12 inç.

Tableti i Asustek i emëruar EeePad do të ketë ekran të diagonales prej 12 inç dhe do të shfrytëzojë Windowsin si sistem operativ, e në shitje do të duhej të del në janar të vitit të ardhshëm. Për mars janë paralajmëruar modelet 7 e 9 inçësh të cilët do të duhej të ishin të bazuar në Google Android.

Nuk janë publikuar shumë detaje për specifikat tjera harduerike. Vetëm është thënë se tableti i bazuar në Windows do të shfrytëzojë çipet e Intel, derisa modeli 9-inçësh i bazuar në Android do të duhej të shfrytëzojë platformë Tegra 2 të Nvidias.

Tani për tani nuk janë bërë publike informata mbi çmimet e pritura të këtyre kompjuterëve tablet.Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

3 kompjutera tablet nga Asustek

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum