www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PTK ndihmon me 30 mijë euro Meriton Bekën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Vala
powered by PTK
powered by PTK
avatar

Numri i postimeve : 3627
Data regjis. : 08/04/2010
Age : 27
Location : Kosovë

MesazhTitulli: PTK ndihmon me 30 mijë euro Meriton Bekën   Wed Nov 10, 2010 12:03 amDje me 8 nentor Posta dhe Telekomi I Kosovës i ka ofruar ndihmë në vlerë prej 30 mijë euro nxënësit të klasës së XII-të të Gjimnazit “Sami Frashëri” në Prishtinë, Meriton (Fexhri) Bekës, i cili është në gjendje të rëndë shëndetësore. Ai është i shtrirë në Klinikën Interne, në Repartin Hematologjik të QKUK-së në Prishtinë dhe për fatin e keq është diagnostifikuar me Dg.Leukimia acuta, ndërkohë që nga mjekët është rekomanduar që i sëmuri të dërgohet më urgjencë jashtë vendit për trajtim dhe diagonistifikim plotësues.
Kryeshefi Ekzekutiv i PTK-së, dr. Shyqyri Haxha ka bërë të ditur se PTK-ja i ka dalë në ndihmë nxënësit Meriton Bekës, meqë familja e tij ndodhet në gjendje të vështirë ekonomike dhe e ka të pamundur që të sigurojë mjete për shërimin e më të dashurit të tyre.
“PTK ka vendosur që t’ia dedikoj familjes së Meriton Bekës 30 mijë euro, me të vetmin qëllim për t’i mundësuar birit të tyre shërim sa më të shpejtë jashtë vendit”, ka deklaruar Dr. Shyqyri Haxha duke pohuar se edhe herave të tjera PTK është solidarizuar me raste të rënda sociale duke dhënë donacione të natyrave të ndryshme konform rregulloreve dhe aprovimit të Bordit të Drejtorëve të PTK-së.
Familja Beka i është drejtuar institucioneve, kompanive dhe organizatave të ndryshme humunitare për të siguruar mjetet e nevojshme financiare që të dërgojnë për shërim jashtë vendit Meritonin, jeta e të cilit, sipas ekipit mjekësor, është çdo ditë e më shumë e rrezikuar.
PTK është ndër institucionet që prej dy vitesh ka kontribuar dhe ka ndihmuar më së shumti në Kosovë rastet e tilla për trajtim urgjent shëndetësor. Gjithashtu, PTK, siç dihet në emër të donacioneve dhe sponzorimeve të ndryshme ka ndihmuar shumë duke ndërtuar shtëpi si dhe duke përkrahur aktivitete të shumta kulturore, artistike e sportive.

_________________________________________________________________________Per informata ne Ptk kliko ketu
Qendrim Rexha
ק๏รt คภ๔ tєlєς๏๓๓ยภเςคtเ๏ภร ๏Ŧ к๏ร๏ש๏, ן.ร.ς.
ק๏รtค ๔ђє tєlєк๏๓ยภเкคςเ๏ภเ เ к๏ร๏שëร, รђ. ค.
ק๏štค เ tєlєк๏๓ยภเкคςเןє к๏ร๏שค, ๔.๔. [/b]

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ptkonline.com
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: PTK ndihmon me 30 mijë euro Meriton Bekën   Wed Nov 10, 2010 9:35 pm

BRAVO mir po duhet edhe shum organizata tjera te ndjekin te njejtat hapa per me arrit suksese
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

PTK ndihmon me 30 mijë euro Meriton Bekën

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Free blog
YlliehanaForum