www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shtatë vjet burgim serbit për krime lufte

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
osa001
Mister Forumi
Mister Forumi


Numri i postimeve : 7128
Data regjis. : 04/11/2009
Location : as n7-te as n8-te

MesazhTitulli: Shtatë vjet burgim serbit për krime lufte   Wed Nov 10, 2010 8:55 pm


Serbi 41-vjeçar Vukmir Cvetkovic nga komuna e Klinës është dënuar nga Gjykata e Komunale e Pejës me shtatë vjet burgim për krimet e lufta të kryera në Kosovë gjatë vitit 1999.
Cvetkovic është dënuar sepse, sipas padisë, në fund të marsit të vitit 1999 ai kishte përndjekur anëtarët e dy familjeve shqiptare nga Klina duke i kërcënuar ata me armë, dhe më pas ka djegur dy shtëpi.

Me kërkesë të misionit EULEX, më 13 korrik të këtij viti, Cvetkovic ishte ekstraduar nga autoritetet norvegjeze, ku po qëndronte nga viti 2007.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ylliehana.tk
mandarina
Ylli Forumit
Ylli Forumit
avatar

Numri i postimeve : 4919
Data regjis. : 30/11/2009

MesazhTitulli: Re: Shtatë vjet burgim serbit për krime lufte   Wed Nov 10, 2010 9:32 pm

qka jan 7 vjet burgim bre ???? ne krahasim me traumat e atynve familje qka kan perjetu ne kohen e luftes
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Shaban Cakolli
Forum Legend
Forum Legend
avatar

Numri i postimeve : 6018
Data regjis. : 14/08/2010

MesazhTitulli: Re: Shtatë vjet burgim serbit për krime lufte   Thu Nov 11, 2010 6:32 am

ate e kisha denuar me vdekje,sepse eshte pergjegjes i ngarkuar per shume krime
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Shtatë vjet burgim serbit për krime lufte   

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 

Shtatë vjet burgim serbit për krime lufte

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum