www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 YouTube përmireson kerkimin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: YouTube përmireson kerkimin   Fri Nov 12, 2010 9:27 am

YouTube së fundmi ka gjetur një mënyrë të re për të avancuar rezultatet e saj të kërkimit nga përdoruesit, në kuadër të video-shërbimit të cilin ajo e ofron.

Shtesa e re, e cila pritet të avancojë rezultatet e kërkimit thuhet se do të lëshohet gjatë ditës së sotme.

Risinë e saj të fundit, YouTube e ka quajtur “smart tags”, ndërsa funksioni i ri paraqitet pas rezultatit të sugjeruar nga përdoruesi. Algoritmi i cili llogarit smart-tags bazohet në shprehitë e zakonshme të kërkimit të përdoruesve, komentet e tyre, shikimin e video-materialeve dhe parametrave tjerë të kërkimit në këtë faqe.

Funksioni i ri do tu prezantohet përdoruesve përmes kanalit TestTube, që është adresa e zakonshme e kësaj faqe për lansimin e shërbimeve në versionet beta.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

YouTube përmireson kerkimin

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Shkenca Natyrore / Shoqerore::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Teknologji-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizCreate a forum on Forumotion | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum