www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ♥ Ishulli i Dashurise tone ♥

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: ♥ Ishulli i Dashurise tone ♥   Mon Nov 15, 2010 12:35 am


Dikur kohë më parë ekzistonte një ishull ku ishin jetonin bashkë të gjitha ndjenjat që ekzitojnë në këtë botë. Ato ishin Gëzimi, Lumturia, Dituria, Dembelizmi, Mendjemadhësia, etj madje bashkë me to edhe dashuria. Një ditë u jepet lajmi të gjitha ndjenjave se ishulli për një kohë të shkurtër do mbytet. Pas këtij lajmi të gjitha përgatiten duke hipur në anijet e tyre për tu larguar. Dashuria ishte ndjenja e fundit që kishte ngelë në ishull. Sepse donte të priste deri në momentin e fundit. Në momenttin që ishulli po fundoste përfundimisht, dashuria kishte vendosur të kërkojë ndihmë. Pasuria kishte hipur në një anije shumë të madhe. Dashuria i thotë pasurisë a mund të vij edhe unë me ty? Pasuria i thotë: nuk të marr dot sepse në anije kam shumë flori e argjend per ty nuk kam vend. Dashuria kërkon ndihmë nga mendjemadhësia e cila kishte hipur në një vaporr shumë të bukur. Mendjemadhëisa i thotë nuk mund të marr, ti je bërë qull e më bën pis vaporrin. Afër mendjemadhëisë mërzitija kishte hipur në një anije tjetër. Dashuria sa e shikon atë kërkon ndihmëe prej sajë. Mërzitia i thotë më vjen keq dashuri por jam shumë e mërzitur e kam nevoj të qëndroj vetëm. Lumturia i kalon pranë dashurisë por nga lumturia e madhe që kishte nuk e dëgjon fare klithmën e dashurisë. Në atë moment dashuria dëgjon një zë nga mbrapa saj që po e thërriste, po i thonte eja me mua të marr unë në varkën time. Ky ishte një më i moshuar se dashuria. Dashuria kur dëgjon këto fjalë gëzohet aq shumë sa që nga gqzimi kishte harruar ta pyeste se kush ishte ai që e kishte marrë në varkë. Kur kishin mbëritur në një ishull tjetër ai që kishte ndihmuar dashurinë kishte vazhduar rrugën. Dashuria pasi e kishte kuptuar ses a detyrim kishte ndaj atij që e kishte shpëtuar pyet diturinë kush ishte ai që më shpëtoj mua? Dituria i thotë ajo ishte koha. Dashuria e habitur i thotë, koha! Pse vallë më ndihmoj mua? Dituria i thotë sepse vetëm koha e di vlerën e vërtetë të dashurisë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

♥ Ishulli i Dashurise tone ♥

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Tema Te Ndryshme::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Dashuria-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | www.sosblogs.com
YlliehanaForum