www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Ftohen të gjithë qytetarët të marrin pjesë në regjistrim

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Ftohen të gjithë qytetarët të marrin pjesë në regjistrim    Thu Nov 18, 2010 12:25 am


Regjistrimi i popullsisë është një ngjarje historike për Kosovën, sepse për herë të parë pas tridhjetë vjetësh vendi do t’i ketë të dhënat zyrtare mbi popullsinë, ekonomitë familjare dhe banesat. Regjistrimi do të mbahet në pranverën e vitit të ardhshëm, prej 1 deri më 15 prill 2010, ka thënë ministrja e Administratës Publike, Edita Tahiri.
Ministrja në largim në takimin joformal me OJQ-të dhe shoqërinë civile, lidhur me projektin e regjistrimit të popullsisë, të organizuar nga Zyra Ndërlidhëse e Komisionit Evropian tha se regjistrimi ka rëndësi të shumëfishtë për arsye se mundëson përcaktimin e drejtimeve në planin politik, ekonomik, shoqëror, demografik, akademik e fusha të tjera.

“Ju bëje me dije se Ministria e Administratës Publike, si bartëse e projektit po zhvillon përgatitjet e duhura për regjistrimin e popullsisë, sipas standardeve ndërkombëtare dhe në bashkëpunim të plotë me Organizatën Ndërkombëtare për Monitorim (IMO), Eurostatin, ECLO-n dhe partnerë tjerë ndërkombëtar. Disa nga komponentët qenësor janë realizuar me sukses. Kemi aprovuar ligjin për regjistrim, kemi konsoliduar strukturat dhe kapacitetet tekniko-profesionale të Entit Statistikor të Kosovës, si dhe kemi konsoliduar Fondin e mirëbesimit multidonatorësh, për mbështetjen financiare të regjistrimit”, tha ajo.

Me këtë rast, ministrja në largim, Edita Tahiri ftoi sërish gjithë qytetarët dhe komunitetet që të marrin pjesë në regjistrim, për të mirën e të gjithëve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Ftohen të gjithë qytetarët të marrin pjesë në regjistrim

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum