www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 ‘Fryma e Re’ takon ambasadorin Dell

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 28
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: ‘Fryma e Re’ takon ambasadorin Dell    Fri Nov 19, 2010 8:09 amKrerët e Partisë Fryma e Re, Shpend Ahmeti dhe Ilir Deda takuan të enjten ambasadorin amerikan në Kosovë, Christopher Dell, ndërkaq gjatë këtij takimi thuhet se kanë diskutuar lidhur me zhvillimet e fundit në vend rreth mbarëvajtjes së zgjedhjeve, më 12 dhjetor.
Në njoftimin për media të FER-it, thuhet se në takimin e tyre të parë zyrtar me përfaqësuesin diplomatik të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, përfaqësuesit e partisë ‘Fryma e Re’ shprehën mirënjohje për rolin që SHBA-të e kanë luajtur vazhdimisht në mbështetjen për shtetin e Kosovës, dhe poashtu për gatishmërinë që edhe më tutje të qëndrojnë pranë shtetit më të ri në botë.

‘Fryma e Re’ ka potencuar rëndësinë që zgjedhjet e para parlamentare në Kosovë të jenë të lira dhe demokratike.

“Duke qenë se këto janë zgjedhjet e para parlamentare që mbahen në Kosovën e pavarur, në këtë takim me Ambasadorin Dell, ne kemi përsëritur kërkesën tonë që bashkësia ndërkombëtare, brenda kompetencave që ka, ta luaj rolin e vet për të siguruar që me 12 dhjetor 2010 të zhvillohet një proces i lirë dhe demokratik,” ka thënë Shpend Ahmeti, kryetar i Këshillit drejtues të “Frymës së Re”.

“Fryma e Re” gjatë ditëve në vijim u tha se do të takojë edhe ambasadorët e vendeve të tjera që veprojnë në Kosovë
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

‘Fryma e Re’ takon ambasadorin Dell

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizFree forum | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Create your own blog
YlliehanaForum