www.ylliehana.biz
Pershendetje vizitor i nderuar.
Me sa duket, ju nuk jeni identifikuar akoma ne faqen tone, ndaj po ju paraqitet ky mesazh per tju kujtuar se ju mund te Identifikohu qe te merrni pjese ne diskutimet dhe temat e shumta te forumit tone.

-Ne qofte se ende nuk keni nje Llogari personale ne forumin ton, mund ta hapni nje te tille duke u Regjistruar
-Regjistrimi eshte falas dhe ju merr koh maksimumi 1 min...
Duke u Regjistruar ju do te perfitoni te drejta te lexoni edhe te shprehni mendimin tuaj.

Gjithsesi ju falenderojme shume, per kohen që fute ne dispozicion për të vizituar saitin tonë.www.ylliehana.biz


 
PortaliForumPytësoriRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Sllovakia tërheq trupat nga Kosova

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Shko poshtë 
AutoriMesazh
Medina
Mikë/e i/e Forum-it
Mikë/e i/e Forum-it
avatar

Numri i postimeve : 17104
Data regjis. : 12/11/2009
Age : 29
Location : Tek Parajsa Pa Drita

MesazhTitulli: Sllovakia tërheq trupat nga Kosova    Fri Nov 19, 2010 11:08 pmKontingjenti i KFOR-it sllovak e ka përmbushur misionin e tij në Kosovë dhe ushtarët e fundit do të kthehen në vendin e tyre këtë javë, siç është paralajmëruar më parë bëhet e ditur në njoftimin e KFOR-it.
Komandanti i KFOR-it, Gjeneral Major Erhard Bühler shprehu mirënjohje në emër të NATO-s dhe KFOR-it për shërbimin, siç tha të shkëlqyer të ushtarëve sllovakë.

“Ju, ushtarët sllovakë, keni shërbyer për paqen dhe sigurinë e gjithë popullit të Kosovës që nga fillimi i misionit të KFOR-it në vitin 1999. Ju keni kontribuuar në mënyrë domethënëse për përmirësimin e përgjithshëm të stabilitetit dhe sigurisë në Kosovë. KFOR-i shpreh nderime për të gjithë ushtarët sllovakë dhe përkujton 44 ushtarët sllovakë të cilët kanë humbur jetën gjatë shërbimit të tyre në Kosovë”, tha Buhler.

Ai tha se KFOR-i mund ta reduktojë numrin e ushtarëve gjithashtu për shkak të përkushtimit të këtij kontingjenti për më shumë siguri në Kosovë.

“...Disa nga detyrat tuaja të mbetura mund të kalojnë tek shtetet tjera të KFOR-it në kontekstin e riorganizimit të KFOR-it. Prandaj ju mund të ktheheni krenar në vendin tuaj dhe të raportoni ‘Misioni përfundoi’”, tha Buhler.

Më shumë se 2.000 ushtarë sllovakë e kanë mbështetur misionin e KFOR-it gjatë njëmbëdhjetë viteve të fundit. Trupat sllovake kanë shërbyer si pjesë e misionit të KFOR-it që nga shtatori i vitit 1999.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
 

Sllovakia tërheq trupat nga Kosova

Shiko temën e mëparshme Shiko temën pasuese Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
www.ylliehana.biz :: Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ..::Lajmet::..Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ :: Me te Rejat prej Lajmeve-
Kërce tek:  
Copyright © 2009-2011 Powered by Ylliehana Team
Ylliehana.bizForumotion.com | © phpBB | Forum mbështetës | Kontakto | Report an abuse | Sosblogs
YlliehanaForum